مرکز مهندسی مشهور مک‌لارن فروشی شد؛ پیامدهای شیوع کرونا برای صنعت انگلستان | شرکت لیزینگ ایران خودرو

مک لارن طی ماه های اخیر، روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذراند. گسترش ویروس کرونا به شدت به بازار فروش سوپر اسپرت های مک لارن ضربه زده است و این شرکت عملا از ایجاد یک تعادل بین هزینه‌ها و درآمد‌ها عاجز شده است.

به همین دلیل این شرکت مجبور شده تا مقر مدیریت این تیم در شهر ووکینگ انگلستان را برای فروش و یا اجاره قرار دهد. این مقر از سال ۲۰۰۴ در اختیار مک لارن است و به نوعی تمامی پروژه‌های این شرکت از جمله تیم فرمول ۱ این شرکت از همین مکان هدایت می‌شود. در حال حاضر مک لارن رقم ۲۰۰ میلیون پوند را برای فروش و اجاره مجدد این مرکز تعیین کرده‌است.

این مرکز مدیریت شامل سه ساختمان اصلی یعنی مرکز فن آوری مک لارن، مرکز تولید محصولات جدید این شرکت و مرکز مدیریت مک لارن است. هر سه ساختمان به صورت فروش و اجاره ارائه شده است.

Carlos Sainz, McLaren MCL35

در صورت پیدا شدن خریدار، مک لارن مالکیت این سه ساختمان را از دست خواهد داد، با این حال طبق شرط پیشنهادی مک لارن همچنان در این سایت تولیدی باقی خواهد ماند و این ملک را از خریدار جدید اجاره خواهد کرد.

مک لارن انتظار دارد این مقر را تا پایان سال جاری میلادی و با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون پوند به فروش برساند. در واقع این استراتژی جدید شرکت مک لارن است تا بتواند به سرمایه گذاری‌های جدیدی دست پیدا کند. در نتیجه این اقدامات برند مک لارن یک بستر رشد و سرمایه گذاری پایدار برای بلند مدت عرضه خواهد کرد.

پیش از این مک لارن در حدود ۱۲۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کرده بود که در حدود ¼ کارکنان این خودروساز می‌شود. ۱۵۰ میلیون پوند دیگر از بانک ملی بحرین وام دریافت کرده است و قرار است در ازای عرضه مدل های کلاسیک و مقر مدیریت و تولید این شرکت مبلغ ۲۷۵ میلیون پوند دیگر برای خود نقدینگی ایجاد کند.

از مهم ترین دلایلی که برند مک لارن را وارد چنین بحرانی کرده است می‌توان به لغو تمامی رویدادهای اتومبیل‌رانی مربوط به این شرکت، توقف تولید، کمبود فروش محصولات در بازارهای جهانی و کاهش تقاضا برای راه حل‌های فناور محور که یکی از بخش‌های مهم شرکت مک لارن به شمار می‌رود اشاره کرد. تمامی این مشکلات بر اثر گسترش ویروس کرونا به وجود آمده است.

  • تاریخ انتشار : 13 September 2020
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :