شرایط خرید فوق العاده آسان خودروهای برقی در بازار آمریکا - شرکت لیزینگ ایران خودرو

براساس گزارش‌های سال گذشته پایگاه خبری بلومبرگ، تقریبا ۸۰ درصد از خودروهای موجود در ایالات متحده آمریکا متعلق به رانندگان نبوده و تنها به صورت اجاره‌ به شرط تملیک (لیزینگ) مورد استفاده قرار می‌گیرد که چنین شرایطی، برای ماشین‌های پلاگین هیبریدی هم صدق کرده و حدود ۵۵ درصد از ماشین‌های بازار را شامل می‌شود.
تنها ۱ درصد از کل صنعت خودروسازی جهان را ماشین‌های الکتریکی تشکیل می‌دهد که عمده فروش آنان در بازار چین و اروپا خواهد بود و درصد کمی از آن به کشور ایالات متحده آمریکا تعلق می‌گیرد و از همین تعداد خودروهای موجود در ایالات متحده آمریکا، چیزی حدود ۸۰ درصد از آن به صورت اجاره‌ای در اختیار مشتریان قرار گرفته است. در فهرست زیر هفت خودرو الکتریکی با ساده ترین شرایط لیزینگ گردآوری شده اند.

۷- فولکس واگن گلف الکتریکی

محصولات الکتریکی فولکس ‌واگن با استقبال بسیار خوبی مواجه شده‌اند چون رئیس فولکس واگن هربرت دیس اخیراً اعلام کرده است که تقریباً تمامی مدل های الکتریکی فولکس واگن E-Golf به فروش رفتند و این خودرو برقی با تقاضای بسیار بالایی مواجه شده است.
هاچ بک جذاب اروپایی در بازار آمریکا، یعنی خودروی فولکس واگن گلف الکتریکی برای هرماه استفاده کاربران اجاره ۲۴۹ دلاری دارد و برای اجاره ۳۹ ماه این خودرو می توان به صورت یکجا هزینه ۲۸۹۹ دلاری پرداخت کرد، اما باید توجه داشت که این خودرو در کالیفرنیا و چند ایالت محدود دیگر وجود دارد و قابل اجاره خواهد بود. گفتنی است که این خودرو با یکبار شارژ کامل می تواند محدوده حرکت ۱۲۶ مایلی داشته باشد.

۶- نیسان لیف

بهتر از فولکس واگن گلف الکتریکی، خودروی الکتریکی نیسان لیف خواهد بود که با یکبار شارژ کامل باتری های آن می توان تا حداکثر محدوده ۲۲۶ کیلومتری و خیلی بیشتر از فولکس واگن گلف الکتریکی رانندگی کرد، اما باید توجه داشت که این خودرو برای اجاره تنها ۳۶ ماه خود هزینه بیشتر ۲۹۲۹ دلاری دریافت می کند، اما به طور ماهیانه مبلغ اجاره ۲۴۹ دلاری دارد.
نیسان لیف با بیش از ۳۶۰ هزار دستگاه فروش در سراسر جهان، در صدر فهرست پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی سال ۲۰۱۸ قرار دارد.

۵- هیوندای آیونیک الکتریکی

هیوندای آیونیک الکتریکی به عنوان یکی از بهترین خودروهای الکتریکی موجود در جهان به خاطر مصرف انرژی پایین نسبت به حجم باتری های خود، می تواند با یکبار شارژ کامل خود محدوده حرکت ۱۲۴ مایلی داشته باشد که تقریبا نصف چیزی است که خودروی کراس اوور هیوندای کونا الکتریکی می تواند طی کند، اما این خودرو نسبت به دو خودروی قبلی که بررسی کردیم هزینه کمتری از کاربران خود دریافت می کند و برای هر ماه اجاره مبلغ ۲۳۹ دلاری و همچنین برای اجاره ۳۶ ماه خود مبلغ ۲۵۰۰ دلاری دریافت می کند.
محرک هیوندای آیونیک الکتریکی، یک موتور AC سنکرون مغناطیس دائم ۱۱۸ اسب‌بخاری است. اگرچه توان خروجی موتور تقریباً اندک است، اما قادر است گشتاوری ۲۹۱٫۵ نیوتن‌متری را در هر لحظه در اختیار راننده قرار دهد.

۴- فیات ‪۵۰۰e‬

فیات ۵۰۰e با اندازه کوچک، فرمان‌پذیری تند و تیز و برد ۱۳۵ کیلومتری‌اش، ماشین شهری مناسبی‌ست؛ البته تا زمانی که نیاز نباشد جای دورتری بروید.
فیات ۵۰۰ الکتریکی تنها در دو ایالت کالیفرنیا و اورگان وجود دارد و بهترین گزینه ممکن برای استفاده های شهری به خاطر ابعاد و اندازه به شمار می آید، هرچند این خودرو برقی محدوده حرکت ۸۴ مایلی با یکبار شارژ کامل باتری های خود دارد، اما برای هر ماه مبلغ ۲۲۹ دلاری و برای ۳۶ ماه اجاره خود مبلغ ۲۳۴۹ دلاری دریافت می کند.

۳- کیا سول الکتریکی

گزینه بهتری که برای استفاده های شهری می توان اجاره کرد، قطعا کیا سول الکتریکی خواهد بود که نسل جدید آن برای سال ۲۰۲۰ میلادی و محدوده حرکت بیش از ۲۰۰ مایل برنامه ریزی شده است، اما نسخه کنونی "کیا سول الکتریکی" محدوده حرکت ۱۱۱ مایلی با یکبار شارژ کامل باتری های خود دارد و بهترین گزینه برای خانواده های شلوغ و استفاده های شهری و روزمره خواهد بود.
این خودرو برقی به مجموعه باتری‌های ۳۰ کیلووات ساعت مجهز شده است، اما مشتریان می‌توانند به عنوان یک گزینه سفارشی از باتری‌های بزرگ‌تر ۶۴ کیلووات ساعت استفاده کنند.
این خودرو به صورت ماهیانه اجاره ۲۱۹ دلاری و برای استفاده بلند مدت ۳۶ ماه خود اجاره تنها ۱۹۹۹ دلاری خواهد داشت، هرچند خودروی الکتریکی کیا سول الکتریکی هم مثل فیات ۵۰۰e به صورت محدود تنها در ایالات های کالیفرنیا و اورگان دیده می شود.

۲- هوندا کلاریتی الکتریکی

این خودرو برقی الهام گرفته از هوندا آکورد است که یکی از پرفروش‌ترین خودروهای دنیا در کلاس سدان خانوادگی محسوب می‌شود.
با فروش محدود در ایالت های کالیفرنیا و اورگان همانند دو خودروی قبلی، کاربران می توانند این ماشین را با ماهیانه ۱۹۹ دلار و همچنین با پرداخت هزینه ۱۷۹۹ دلاری برای ۳۶ ماه اجاره کنند، ولی باید توجه داشت که با یکبار شارژ کامل باتری های این خودرو برقی می توان محدوده حرکت ۸۹ مایلی در شرایط کاملا استاندارد داشت که بیشتر برای استفاده های شهری مناسب خواهد بود.

۱- اسمارت EQ فورتو

خودرو برقی

محصولات اسمارت به دلیل ابعاد بسیار کوچک و کارایی محدود در محیط های شهری، در بازارهای جهانی فروش قابل توجهی ندارند و این موضوع شامل بازار ایالات متحده آمریکا هم خواهد شد. به همین دلیل خودری تمام الکتریکی اسمارت EQ فورتو دارای کمترین اجاره نامه در بین تمامی خودروهای الکتریکی فعال در بازار آمریکا است و کاربران می توانند با پرداخت هزینه ۱۳۹ دلاری به طور ماهیانه و همچنین پرداخت هزینه ۱۴۳۳ دلاری برای ۳۶ ماه این خودروی کوچک اسمارت را اجاره کنند. هرچند مشتریان با پرداخت ماهیانه ۱۹۹ دلار می توانند نسخه کروکی اسمارت EQ فورتو را داشته باشند.

  • تاریخ انتشار : 24 April 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :