شروع ضعیف آئودی؛ برد حرکتی اولین محصول الکتریکی آئودی کمتر از حد انتظار است - شرکت لیزینگ ایران خودرو

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا موسوم به EPA با اعلام برد حرکتی اولین محصول الکتریکی شرکت آئودی یعنی e-tron این کراس اور را آماده عرضه در بازار آمریکا می کند.

برد حرکتی این کراس اور در حدود ۳۲۸ کیلومتر با یک بار شارژ اعلام شده است که کمتر از رقبای اصلی این خودرو یعنی جگوار I-Pace با برد حرکتی معادل ۳۷۶ کیلومتر و در نهایت تسلا مدل X 100D با برد حرکتی ۴۷۴ کیلومتری است. برد حرکتی e-tron حتی از رقبای ارزان قیمت تری همچون شورولت بولت و هیوندای کونا مدل الکتریکی کمتر است. e-tron از باتری با ظرفیت ۹۵kWh بهره می برد و با قیمت پایه ۷۵ هزار دلار از ماه می در بازار آمریکا عرضه خواهد شد.

البته آئودی اعلام کرده است که این ارقام در دنیای واقعی کاملا متفاوت خواهند بود و باید تا زمان تست و بررسی رسمی این محصول و اندازه گیری در شرایط واقعی صبر کنیم.

آئودی همچنین توضیح داده است که این خودرو از ۸۸ درصد ظرفیت بسته باتری ۹۵kWh خود استفاده می کند. با این کار طول عمر باتری افزایش پیدا می کند و عملکرد و قدرت باتری در طولانی مدت حفظ خواهد شد.

به علاوه آئودی به طرفداران خود وعده داده که به کمک این خودرو با شارژر ۱۵۰ kw با صرف تنها ۱۰ دقیقه شارژ می توانند مسافت ۸۶ کیلومتری را بپیمایند. این رقم با صرف زمان ۳۰ دقیقه به ۲۶۲ کیلومتر خواهد رسید.

آئودی به عنوان یکی از شرکت های گروه بزرگ فولکس واگن به دنبال توسعه محل های شارژ خود تا ظرفیت ۳۵۰ kw است و طبق اعلام کمپانی مادر این شرکت یعنی فولکس واگن تا پایان سال جاری میلادی محل های شارژ این گروه در ۴۲ ایالت به ۲۰۰ عدد خواهد رسید.

آئودی

موسسه CARB که در کالیفرنیا قرار دارد نیز برد حرکتی این خودرو را معادل ۴۴۵ کیلومتر اعلام کرده است که رقم امیدوار کننده تری به نسبت EPA است. در هر صورت باید دید که اولین محصول تمام برقی آئودی با ویژگی های منحصر به فردی همچون پشتیبانی و یکپارچه سازی با آمازون الکسا و ظرفیت بالای بکسل کردن می تواند از پس رقبای بسیار سر سخت خود در بازار داخلی تسلا بر بیاید یا خیر.

  • تاریخ انتشار : 22 April 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :