۹۰ درصد خریداران خودرو مصرف‌کننده نیستند - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، علی عبداللهی عضو اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل در خصوص وضعیت بازار خودرو گفت: بازار از بلاتکلیفی رنج می‌برد و نه فروشنده می‌تواند با اطمینان بفروشد و نه خریدار و همین امر باعث شده که رکود بر بازار حاکم شود.

وی افزود: علی‌رغم تسهیلاتی که به قطعه‌سازان پرداخت و اعلام شد که تولید خودرو در اسفند ماه بیش از دو برابر شده اما هنوز سیاست خودروسازان تزریق قطره‌چکانی خودرو به بازار است و همین امر باعث شده که قیمت‌ها آن طور که باید و شاید کاهش پیدا نکند و حتی شایعاتی مبنی بر بالا رفتن قیمت‌ها منتشر شود.

مطالعه بیشتر: قیمت خودرو بعد از عید چه می‌شود؟

عبداللهی با اشاره به حضور پول‌های سرگردان در این بازار گفت: جذابیت بازار خودرو و رکود در اکثر صنف‌ها و بخش‌های اقتصادی سبب شده که هر کسی سرمایه‌ای دارد ولو اندک به بازار خودرو بیاورد و به امید گران‌تر شدن قیمت‌ خودرو در ماه‌های آینده اقدام به خرید خودرو کند. همین امر سبب شده که اکنون در بازار اکثریت خریدار هستند، خریدارانی که ۹۰ درصد آنها مصرف‌کننده نیستند و خودرو را در پارکینگ می‌گذارند.

وی در خصوص آینده بازار خودرو گفت: نمی‌توان چیزی را با قطعیت پیش‌بینی کرد. همه می‌دانیم که خودروسازان اگر بخواهند می‌توانند در مدت زمان کوتاهی ده‌ها هزار خودرو روانه بازار کنند که همین امر باعث شوک و کاهش چند ده میلیونی قیمت‌ها خواهد شد اما شاید اصطلاحا این افزایش قیمت‌ها به آنها مزه کرده و بخواهند همین سیاست قطره‌چکانی تزریق خودرو به بازار را ادامه دهند که در این صورت شاهد افزایش دوباره قیمت خودرو خواهیم بود.

عبداللهی در پایان تصریح کرد: وقتی نظارت و بازرسی به اندازه کافی وجود نداشته باشد، هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و این وسط مصرف‌کنندگان و قشر ضعیف بیشترین آسیب را خواهند خورد.

مطالعه بیشتر: قیمت جدید کارخانه‌ای خودروها چقدر خواهد شد؟ (اینفوگرافیک)

منبع: ایلنا

  • تاریخ انتشار : 19 April 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :