آمادگی ایران خودرو برای نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده شهر تهران - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش ایکوپرس، مدیر عملیات فروش ایران خودرو با اعلام این خبر گفت: ‌ایران خودرو یکی از ارکان طرح نوسازی ناوگان تاکسی رانی است و در صورت همکاری نهادهای مرتبط، آمادگی نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده شهر تهران را دارد.

علیرضا مهری اسکوئی خاطرنشان کرد: تعهد ایران خودرو نسبت به جامعه و ایفای مسئولیت های اجتماعی، این شرکت را بر آن داشته تا علیرغم پرداخت نشدن مطالبات مربوط به طرح نوسازی بیش از ۶۰ هزار دستگاه تاکسی در سال ۹۵ و ۹۶، برای نوسازی در سال ۹۸ برنامه ریزی کند.

اسکوئی افزود: طرح کلید به کلید ایران خودرو که در سال ۹۵ و ۹۶ به اجرا گذاشته شد، در تاریخ نوسازی ناوگان تاکسی رانی کشور بی سابقه بوده و رضایت بالای رانندگان را در پی داشته است. در این طرح رانندگان تاکسی هم زمان با اسقاط خودروی فرسوده، تاکسی نو را تحویل گرفتند و به این ترتیب درآمد و معاش آن ها دچار مشکل نشد.

وی علت متوقف شدن اجرای این طرح را عدم وصول مطالبات ایران خودرو از محل گواهی اسقاط خودروهای فرسوده عنوان کرد و گفت: برخی از متولیان نوسازی از جمله گمرک و ستاد بهینه سازی مصرف سوخت به تعهدات خود عمل نکردند و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان طلب ایران خودرو تاکنون پرداخت نشده است.

اسکوئی تصریح کرد: با این وجود ایران خودرو خود را مکلف به انجام این وظیفه می داند تا با مشارکت در این طرح ملی دین خود را به جامعه ادا کند.

وی افزود: متناسب با تقاضای تاکسی رانی و توان و تمایل رانندگان، تعداد خودروهای پیش بینی شده قابل افزایش است.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو درباره تعهدات تحویل تاکسی گفت: خوشبختانه تعهدات برای تاکسی رانی به روز است و هیچ معوقه ای برای آن وجود ندارد. هر تقاضای جدید در سال جاری با قیمت مصوب قابل عرضه خواهد بود.

وی حمایت مسئولان و نهادهای تصمیم گیر از قشر زحمتکش رانندگان تاکسی را لازمه مشارکت آنان در طرح دانست و گفت: افزایش سقف تسهیلات اعطایی به رانندگان، بخشی از حمایت های مورد نیاز برای اجرای موفق طرح است.

اسکوئی تصریح کرد: همه نهادها و ارکان های مرتبط از جمله،‌ تاکسی رانی، وزارت کشور، ستاد سوخت و خودروساز باید این طرح را طرحی ملی دانسته و با همدلی و همکاری و رفع موانع احتمالی برای اجرای کامل آن تلاش کنند.

وی افزود: کاهش آلایندگی، کاهش مصرف سوخت، کاهش استهلاک خودرو،‌ رفاه و ایمنی راننده و سرنشین، زیبایی شهر و در نهایت رضایت رانندگان و شهروندان از نتایج اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده خواهد بود.

Let's block ads! (Why?)

  • تاریخ انتشار : 05 May 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :