رنو رکورد جهنم سبز را می شکند؛ تاج پادشاهی بر سر رنو مگان RS Trophy-R - شرکت لیزینگ ایران خودرو

رنو از مدل تولید محدود مگان RS Trophy-R پرده برداری کرد که به دلیل کاهش وزن به مقدار بسیار زیادی عملکرد آن ارتقا یافته است. هات هچ مذکور که در سال میلادی جاری به فروش خواهد رسید از موتور مگان RS 300 Trophy نیرو می گیرد. این موتور ۴ سیلندر توربوشارژ شده ۱٫۸ لیتری حداکثر قدرت ۲۹۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۴۰۰ نیوتن متری تولید می کند. این هاچبک برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۵٫۷ ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن نیز به ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. این مدل به طور اختصاصی توسط بخش اسپرت شرکت رنو توسعه پیدا کرده است و به همین دلیل در حدود ۱۳۰ کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کرده است.

در بخش آیرودینامیک نیز شاهد ارتقا این خودرو به نسبت مدل های دیگر می باشیم چرا که چسبندگی و نیروی رو به پایین خودرو مذکور به حداکثر مقدار خود رسیده و در بخش شاسی خودرو و انتقال قدرت نیز تنظیمات جدید اعمال شده تا هندلینگ و دینامیک خودرو ارتقا پیدا کند.

سیستم اگزوز اختصاصی آکروپویک، ترمزهای ساخت برمبو، لاستیک ساخت بریجستون و همینطور فنرهای ساخت شرکت اوهلینس در این مدل تولید محدود توسط بخش اسپرت رنو استفاده شده است.

اما رنو به این تغییرات بسنده نکرده است و با بردن محصول جدید خود به پیست نوربرگ رینگ که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی برای خودروهای محور متحرک جلو در این پیست به ثبت رسانده است.

رنو

رنو توانسته رکورد ۷ دقیقه و ۴۰٫۱۰ ثانیه را به ثبت برساند. اولین رونمایی عمومی از این هات هچ در رقابت جایزه بزرگ موناکو انجام شد و تولید آن به چند صد عدد محدود خواهد رسید. در حال حاضر مدل ۳۰۰ Trophy در حدود ۳۱٫۸۳۵ پوند قیمت دارد و با تغییرات صورت گرفته بر روی این نسخه رکورد شکن و تولید محدود باید شاهد افزایش قیمت در حدود ۱۰ هزار پوند باشیم.

پیش از این رکورد خودروهای محور متحرک جلو در پیست نوربرگ رینگ در دستان هوندا سیویک Type R با زمان ۷ دقیقه ۴۳٫۸۰ ثانیه بوده است.

  • تاریخ انتشار : 27 May 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :