پورشه ۹۱۱ تیونینگ به سریعترین خودرو بر روی آسفالت و شن تبدیل شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

زف آیزنبرگ (Zef Eisenberg) که پیش از این رکورد سرعت موتورسیکلت را شکسته، اخیرا با ثبت چند رکورد جدید نام خود را مجددا بر سر زبان ها انداخته است.

وی توانسته با یک دستگاه پورشه ۹۱۱ تیونینگ شده، رکوردهای زیر را برای خودرویی که توسط چرخ پیش رانده می شود، ثبت کند:

  • بیشترین سرعت روی شن با ۲۱۰٫۳۳۲ مایل (۳۳۸٫۴۹۶ کیلومتر)
  • سریع ترین رکورد مسافت یک چهارم مایل با ۲۰۶٫۴۹۲ مایل (۳۳۲٫۳۱۶ کیلومتر)
  • سریع ترین رکورد مایل (یک طرفه) با ۱۹۶٫۹۷۰ مایل (۳۱۶٫۹۹۲ کیلومتر)
  • سریع ترین رکورد مایل (دو طرفه) با ۱۸۷٫۹۶۲ مایل (۳۰۲٫۴۹۵ کیلومتر)

با ثبت این رکوردها، آیزنبرگ تنها فرد در تاریخ است که در Pendine هم با موتور سیکلت و هم با خودرو به سرعت بالای ۲۰۰ مایل (۳۲۲ کیلومتر) در ساعت دست یافته است. همچنین او تنها شخص در بریتانیا به شمار می رود که با موتورسیکلت و خودرو رکورددار سریع ترین زمان برای یک مایل شده است.

zef-and-911-img_1839

آقای آیزنبرگ در این باره گفته:

تشکر ویژه دارم از ES Motors و تیم مسابقه ای خودم یعنی MADMAX بخاطر تلاش های بی وقفه ای که در زمینه آماده سازی پورشه، موتور و تیونینگ انجام دادند تا ما مهندسی و قدرت لازم برای دستیابی به چنین رکورد چالش برانگیزی را داشته باشیم.

همانطور که آقای آیزنبرگ اشاره کرده، پورشه ۹۱۱ توربویی که در این رکوردشکنی مورد استفاده قرار گرفته، با همکاری شرکت ES Motors و تیم MADMAX ارتقا پیدا کرده؛ نکته جالب اینکه این خودرو مجوز تردد در خیابان ها و مسیرهای عمومی را دارد.

نیروبخش این پورشه ۹۱۱ خاص یک موتور ۴٫۱ لیتری است که اجزای داخلی آن به همراه گیربکس PDK، کلاچ و مجموعه انتقال قدرت تقویت شده اند. این موتور ۱۲۰۰ اسب بخاری با سوخت اتانول ۸۵ درصد (E85) کار می کند و در سیستم خنک کاری آن بازنگری هایی صورت گرفته؛ همچنین به منظور فراهم شدن امکان دستیابی به سرعت های بالا تغییراتی در سیستم تعلیق داده شده است.

Zef Eisenberg 911

زف آیزنبرگ در ادامه صحبت های خود افزوده:

پورشه ۹۱۱ رفتارهای خیلی متفاوتی روی شن و آسفالت دارد. روی شن این خودرو مقاومت و لغزندگی زیادی تولید می کند. در نهایت ما به خاطر جلوگیری از هرزگردی تایرها توانستیم از ۱۰۰۰ اسب بخار موتور استفاده کنیم؛ حال آنکه موتور نسخه استاندارد فقط ۵۳۳ اسب بخار قدرت دارد.

شایان ذکر است اولین رکورد شن های Pendine در سال ۱۹۲۷ توسط سر مالکوم کمپل (Sir Malcom Campbell) ثبت شد. در آن سال وی با خودروی نمادین Blue Bird رکورد ۲۸۱٫۳ کیلومتر در ساعت را از خود بر جای گذاشت. این رکورد تا سال ۲۰۱۵ پا برجا مانده بود تا اینکه ادریس البا، بازیگر سینما، آن را جابجا کرد.

  • تاریخ انتشار : 29 May 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :