بازار خودروهای دست دوم رونق بیشتری می‌گیرد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا با این شرایط خودروسازان و افزایش زیان انباشته آنها پیش خرید خودرو توجیه اقتصادی دارد یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: زمانی که تورم در کشور افزایش می‌یابد و هزینه‌های تولید گران می‌شود قطعا مردم قدرت خریدشان را از دست می‌دهند. در این شرایط مردم به جای پیش خرید خودروی نو به سراغ بازار خودروهای دست دوم و کارکرده می‌روند.

فربد زاوه افزود: این روزها قیمت خودروهای دست دوم از خودروهای صفر کمتر است. بنابراین در آینده بازار خودروهای دست دوم رونق چشم‌گیری خواهد داشت.

مطالعه بیشتر: قیمت روز خودرو‌های داخلی / سمند LX به ۸۵ میلیون تومان رسید

او در توصیه‌ای به مردم گفت: در کشور که تورم روزانه افزایش می‌یابد برای خرید خودرو باید به سمتی حرکت کرد که سرمایه‌های مردم متضرر نشوند. برخی برای افزایش میزان دارایی و سرمایه‌، سرمایه‌های خود را به سمت پیش خرید خودروهای صفر کارخانه‌های خودروساز هدایت می‌کنند. با توجه به زیان انباشت این دو خودروساز این سوال مطرح است که آیا خودروهای پیش خرید شده به مردم ارائه خواهد شد؟

مطالعه بیشتر: خودرو در یک ماه گذشته چقدر ارزان شد؟

زاوه در ادامه اظهار کرد: پیشنهاد ما به مردم این است چنانچه قصد خرید خودروی صفر را دارند باید به سمت مدل‌هایی بروند که قیمت‌های آنها قطعی شده است. در چنین شرایطی افراد از خرید خودرو پشیمان نخواهند شد. در حقیقت این افراد نه تنها از خرید خودرو ضرر نکرده‌اند بلکه قیمت خودروی آنها ممکن است گران‌تر هم شود.

  • تاریخ انتشار : 28 June 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :