ب ام و سری ۸ گرن کوپه با طراحی خیره کننده و چشم نواز معرفی شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

حدود یک سال پیش بود که ب ام و کوپه پرچمدار سری ۸ را معرفی کرد. پس از رونمایی از نسخه کانورتیبل (سقف جمع شونده) و نسخه آتشین M8، قابل پیش بینی بود که نسخه چهار درب یا همان گرن کوپه نیز به این جمع اضافه شود. پس از مدت ها گمانه زنی، انتشار تصاویر جاسوسی و حتی درز عکس های اصلی، این اتفاق بالاخره رخ داده و ب ام و رسما از سری ۸ گرن کوپه پرده برداری کرد.

bmw-serie-8-gran-coupe-2020

باوارایی ها برای اینکه بتوانند دو در دیگر به کوپه سری ۸ اضافه کنند، طول آن را به اندازه ۹ اینچ (۲۲٫۸ سانتی متر) افزایش داده اند. علاوه بر طول، عرض خودرو نیز ۱٫۲ اینچ (۳ سانتی متر) و فاصله محوری آن به اندازه ۷٫۹ اینچ (۱۰ سانتی متر) رشد کرده است.

bmw-serie-8-gran-coupe-2020 (16)

تغییراتی که ب ام و در ابعاد خودرو داده، سبب شده فضای سر سرنشینان در جلو و عقب به ترتیب ۰٫۲ و ۳٫۴ اینچ (معادل ۰٫۵ و ۸٫۶ سانتی متر) افزایش یابد؛ همچنین فضای پا و شانه نیز به ترتیب ۷٫۱ و ۷٫۷ اینچ (معادل ۱۸ و ۱۹٫۵ سانتی متر) بیشتر شده است. به گفته ب ام و صندلی های عقب سری ۸ گرن کوپه در حالت ۴۰:۲۰:۴۰ قابل تا شدن هستند.

bmw-serie-8-gran-coupe-2020 (24)

نیروبخش تریم M850i xDrive Gran Coupe همان موتور معروف ۴٫۴ لیتری V8 و توئین توربوی ب ام و خواهد بود. این موتور در این تریم می تواند ۵۲۳ اسب بخار قدرت و ۷۴۹ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و در همکاری با گیربکس هشت سرعته استپ ترونیک اسپرت همه چرخ ها را به حرکت وادار می کند.

bmw-serie-8-gran-coupe-2020 (7)

شتاب صفر تا ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) این نسخه ۳٫۷ ثانیه و حداکثر سرعت آن با تایرهای چهار فصل ۱۳۰ مایل (۲۰۹ کیلومتر) در ساعت و با تایرهای پرفورمنس ۱۵۰ مایل (۲۴۱ کیلومتر) اعلام شده است.

bmw-serie-8-gran-coupe-2020 (19)

سری ۸ گرن کوپه با موتور ۳ لیتری توئین توربوی باواریایی ها نیز قابل انتخاب خواهد بود. این موتور که در زیر کاپوت تریم های ۸۴۰i و ۸۴۰i xDrive نصب می شود، ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۴۹۸ نیوتن متر گشتاور دارد. گیربکس هشت سرعته استپ ترونیک اسپرت وظیفه انتقال قدرت در این تریم ها را نیز بر عهده داشته و بسته به انتخاب مشتری نیرو را به محور عقب یا هر دو محور انتقال می دهد. شتاب سری ۸ گرن کوپه ۸۴۰i (نسخه دیفرانسیل عقب) ۴٫۹ ثانیه و شتاب نسخه ۸۴۰i xDrive (چهار چرخ محرک) ۵٫۲ ثانیه است.

bmw-serie-8-gran-coupe-2020 (21)

ب ام و سری ۸ گرن کوپه ۲۰۲۰ از ماه جولای (تیر) وارد فاز تولید می شود و از سپتامبر (شهریور) راهی خیابان ها خواهد شد. تریم های مختلف این خودروی فوق العاده زیبا در ایالات متحده با قیمت های زیر به فروش خواهند رسید:

  • گرن کوپه ۸۴۰i برابر با ۸۴,۹۰۰ دلار
  • گرن کوپه ۸۴۰i xDrive برابر با ۸۷,۸۰۰ دلار
  • گرن کوپه M850i xDrive برابر با ۱۰۸,۹۰۰ دلار
  • تاریخ انتشار : 20 June 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :