ریوین امکان شارژ خودرو به خودرو و آپشن آشپزخانه را به محصولات خود اضافه می کند - شرکت لیزینگ ایران خودرو

ریوین (Rivian) شرکتی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۹ توسط یکی از دانش آموختگان MIT به نام R.J Scaringe تاسیس شده؛ این کمپانی اخیرا با معرفی دو مدل برقی فوق العاده توانمند سر و صدای زیادی بر پا کرده، طوری که بسیاری نسبت به موفقیت آن خوشبین هستند.

RJ Scaringe

اولین خودروی ریوین در سال ۲۰۱۱ معرفی شد. این خودرو در واقع پروتوتایپی از یک مدل اسپرت برقی بود که البته نتوانست چندان توجهات را به خود جلب کند. پس از آن، ریوین به "حالت مخفی" رفته و به آرامی به سمت مدل های شاسی بلند و پیکاپ تغییر مسیر داد.

ثمره این تغییر مسیر سال گذشته و در نمایشگاه خودروی لس آنجلس در قالب شاسی بلند R1S و پیکاپ R1T در معرض دید عموم قرار گرفت. هر دوی این مدل ها ماجراجویان را هدف گرفته اند، به همین خاطر ریوین به دنبال راهکارهایی است که خیال خریداران را از بابت شارژ باتری و دور ماندن از ایستگاه های شارژ راحت کند.

2634e5dd-68af1e24-rivian-australia

زمان زیاد لازم برای شارژ باتری یکی از نگرانی های بزرگی است که خریداران خودروهای برقی با مواجه هستند. اگر چه این فاکتور با پیشرفت های حاصل شده و ارایه تکنولوژی ۸۰۰ ولتی توسط پورشه تا حد زیادی بهبود یافته، اما هنوز هم در مقایسه با پر کردن باک با بنزین بیشتر طول می کشد.

بنیانگذار ریوین چندی پیش در مصاحبه با نشریه The Drive به نکات جالبی در این زمینه اشاره کرده و گفته:

ما خودروهایمان را طوری طراحی کرده ایم که بتوانید به راحتی از پک باتری کمکی استفاده کنید. علاوه بر این امکان شارژ ریوین به ریوین فراهم خواهد بود که قابلیت مفیدی است. کافیست دو خودرو را به هم متصل کنید تا الکترون ها بین آن دو جابجا شوند.

7090f00b-rivian-r1t

موسس ریوین می گوید خریداران محصولات این کمپانی خواهند توانست با ۳۰ دقیقه شارژ تا ۲۰۰ مایل (معادل ۳۲۱ کیلومتر) مسافت را پشت سر بگذارند. جالب آنکه او معتقد است در صورت افزایش سرعت شارژ با تکنولوژی های کنونی، کارایی سلول های باتری سریع تر افت می کند.

آقای R.J Scaringe افزوده در پنج سال آینده نمایش های زیادی درباره شارژ باتری در ۱۵ دقیقه خواهید دید، اما اگر این کار را ۳۰ بار انجام دهید، باتری از بین خواهد رفت.

36b26184-rivian-r1t

خبر دیگر در رابطه با ریوین اینکه این کمپانی تایید کرده آپشن آشپزخانه کشویی برای پیکاپ R1T عرضه خواهد شد. با سفارش این آپشن مجموعه ای از لوازم مورد نیاز برای پخت و پز در پشت کابین و زیر قسمت بار نصب شده و در مواقع مورد نیاز به صورت کشویی از جای خود خارج می شوند. اجاق گاز برقی، سینک ظرفشویی و محفظه های مختلف جهت نگهداری اشیا گوناگون از جمله اجزای این آپشن به شمار می روند.

5b0c7063-rivian-r1t-2 5b0c7063-rivian-r1t-2

شایان ذکر است کمپانی ریوین تاکنون موفق به جذب بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه شده؛ در بین سرمایه گذاران این شرکت تازه تاسیس نام برندهای مطرحی چون فورد و آمازون دیده می شود. این را هم اضافه کنیم اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، R1S و R1T تا پایان سال ۲۰۲۰ راهی بازار خواهند شد.

  • تاریخ انتشار : 10 June 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :