۸۵۰۰ خودرو خارجی به زودی به دست مردم می‌رسد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آینده قیمت خودروهای خارجی چه خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: با وجود ترخیص هشت هزار و ۵۰۰ خودرو خارجی از گمرکات طی روزهای آینده اما به دلیل نوسان قیمت ارز، قیمت خودروهای خارجی مجددا گران خواهد شد.

مهدی دادفر درباره دلایل گرانی قیمت خودروهای خارجی در ماه‌های آینده افزود: هر ساله مردم متقاضی ۷۵ تا ۱۰۰ هزار خودرو خارجی بودند؛ این در حالی است که واردات این تعداد خودرو به کشور متوقف شد. بنابراین با ممنوعیت واردات خودرو، تقاضا برای خرید این نوع مدل خودروها افزایش می‌یابد. از طرف دیگر خودروهای وارداتی رابطه مستقیمی با نرخ ارز دارند. چنانچه قیمت ارز در ماه‌های آینده افزایش یابد قیمت خودروها نیز گران خواهد شد.

مطالعه بیشتر: قیمت خودرو در سال ۹۸ مجددا گران می‌شود

او اظهار کرد: امروز با آزادسازی خودروهای دپو شده در گمرک قیمت این نوع خودروها براساس نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شود. یعنی قیمت خودروهای آزاد شده بیشتر از آن میزان است که در بازار خودرو شاهد هستیم. اما در روزهای آینده هشت هزار و ۵۰۰ خودرو خارجی از گمرکات ترخیص شده و به دست مردم می‌رسد.

دادفر در پاسخ به این پرسش که چه تعداد خودرو هنوز در انبار گمرکات وجود دارند؟ گفت: به طور کلی بین ۲٫۵ هزار تا سه هزار دستگاه خودرو به دلیل مشکلات قضایی، گمرکی و استاندارد هنوز در پیچ و خم برخی مشکلات قرار دارند. تا چندی پیش نیز ستاد سوخت در زمینه واردات خودروهای خارجی از قانون سرپیچی می‌کرد اما این بار با ورود برخی دستگاه‌ها ستاد سوخت ملزم به اجرای قانون شد. معتقدیم دو تا سه هزار خودرو دپو شده در انبار گمرکات دچار برخی موارد خاص هستند که چالش‌هایشان باید با سازمان‌های مربوطه برطرف شود.

مطالعه بیشتر: آخرین قیمت‌‎ها در بازار خودرو‌های خارجی / آزادسازی خودروهای دپوشده با قیمت‌ها چه کرد؟

  • تاریخ انتشار : 20 June 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :