بهتر از ب ام و X4؛ عملکرد درخشان رنو کجار در تست گوزن [تماشا کنید] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

رنو کجار (Kadjar) یکی از کراس اوورهای اقتصادی فرانسوی است که چهار سال پیش در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد. این کراس اوور کامپکت به نوعی همزاد نیسان قشقای محسوب می شود، چرا که همانند آن بر اساس پلتفرم CMF ساخته می شود.

سال گذشته رنو با ارایه نسخه فیس لیفت، کجار را با ظاهر و مشخصات فنی بروزتری راهی بازار کرد تا این خودرو حرف های بیشتری برای گفتن در برابر رقبای متعدد داشته باشد. جایگزینی موتور ۱٫۲ لیتری توربو با نمونه ۱٫۳ لیتری توربو و اضافه شدن موتور ۱٫۷ لیتری ۱۵۰ اسب بخاری از مهم ترین بروزآوری های کجار بود.

2019-renault-kadjar-facelift-detailed-in-new-photos-and-videos_8

دست اندرکاران نشریه اسپانیایی KM77 اخیرا به سراغ نسخه فیس لیفت کجار رفته و توانایی های آن را در تغییر مسیرهای ناگهانی ارزیابی کرده اند. برخلاف شاسی بلندهای قدیمی که در سرعت های بالا تمایل زیادی به واژگونی داشتند، کجار نمایش بسیار خوبی داشته و در تغییر مسیر ناگهانی با سرعت ۷۷ کیلومتر در ساعت کاملا تحت کنترل باقی می ماند.

به گفته برگزار کنندگان تست سیستم های کامپیوتری رنو کجار وظیفه خود را به خوبی انجام داده و این کراس اوور فرانسوی حس اطمینان و ایمنی را به راننده منتقل می کند.

رنو کجار

در دومین تلاش، کجار با سرعت ۸۱ کیلومتر در ساعت نیز بدون برخورد به مخروطی ها، مسیر مارپیج نشریه KM77 را پشت سر می گذارد. در تلاش سوم که با سرعت ۸۳ کیلومتر در ساعت انجام شد، اگر چه کجار باز هم تا حدودی پایدار ظاهر می شود، اما به دلیل برخورد با یکی از مخروطی ها نمره قبولی دریافت نمی کند.

برای درک بهتر عملکرد درخشان رنو کجار، باید اضافه کنیم که کراس اوورهای لوکس و نامداری مثل ب ام و X4 و آئودی Q8 به ترتیب با ثبت رکوردهای ۷۷ و ۷۹ کیلومتر در ساعت تست گوزن KM77 را ترک کرده اند؛ همچنین از میان سدان ها پژو ۵۰۸ توانسته تا سرعت ۸۰ کیلومتر پایداری خود را حفظ کند، ب ام و سری ۳ هم با رکورد ۷۷ کیلومتر در ساعت به کار خود در این تست پایان داده است.

ناگفته نماند تست گوزن حضور ناگهانی یک حیوان در وسط جاده را شبیه سازی می کند. در چنین شرایطی معمولا رانندگان سعی می کنند با چرخش سریع فرمان، از کنار حیوان رد شوند. واضح است که هر چه هندلینگ و پایداری خودرو در سطح بالایی قرار داشته باشد، انجام مانورهای مشابه با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

در پایان شما مخاطبین گرامی دیجیاتو را دعوت می کنیم ویدیوی عملکرد رنو کجار در تست گوزن را مشاهده فرمایید.

  • تاریخ انتشار : 02 July 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :