ترمزهای پژو ۲۰۶ صندوقدار تغییر کرد [به روز رسانی] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

آپشن ها و امکانات ایمنی و رفاهی محصولات داخلی یکی یکی جذف می شوند و برخی کارشناسان معتقدند که خودروسازان داخلی این روزها برای صرفه‌جویی در هزینه تولید به حذف آپشن‌ها یا جایگزینی برخی قطعات بی‌کیفیت متوسل شده‌اند، اما برخی دیگر نیز کمبود مواد اولیه در اثر تحریم ها را زمینه ساز این تغییرات می دانند. در همین رابطه اما ایران‌خودرو به تازگی با انتشار اطلاعیه‌هایی در وب‌سایت خود، از عدم امکان تحویل دنا با امکانات قبلی خبر داده است و حالا به نظر می رسد که این خبر زمینه ساز ارائه نسخه کم آپشن تری از دنا باشد.

این رویه که از حذف زه ضربه‌گیر در پراید آغاز شد به محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز سرایت پیدا کرد. پس از آنکه ایران خودرو دنا پلاس را با دو تیپ چهار کیسه هوا و دو کیسه هوا به بازار معرفی کرد و با گذشت زمان نسخه چهار کیسه هوا را از فهرست فروش خود حذف کرد حالا تصمیم گرفته است برخی امکانات ایمنی نظیر ترمز دیسکی عقب را از فهرست پژو پارس LX نیز حذف کند.

دنا

در این زمینه برخی از مشتریان محصولات داخلی از حذف ضبط صوت و زه ضربه گیر گرفته تا رینگ اسپرت و سیستم سخنگوی عیب‌یاب برخی خودروها گله می‌کنند و اینکه اگر مشتری خواهان نصب برخی از این قطعات باشد باید هزینه جداگانه‌ای را به خودروساز بپردازد چرا که این قطعات آپشنی به حساب می‌آید که مشتری باید وجه آن را جداگانه پرداخت کند

چند روزی است ایران خودرو با انتشار اطلاعیه‌هایی در وب‌سایت خود، از عدم امکان تحویل دنا با امکانات قبلی خبر داده است. براین اساس دنا با کد کلاس ۷۰۱۱۲ تولید می‌شود و به جای داشتن رینگ آلیاژی آلومینیومی به رینگ فولادی و قالپاق مجهز است. همچنین کروز کنترل که یک آپشن مهم در این خودرو به شمار می‌رود، از امکانات رفاهی این خودرو حذف شده است.

از سوی دیگر به دلیل تحریم‌های صنعت خودروسازی کشورمان شاهد به کارگیری برخی قطعات بی‌کیفیت در خط تولید خودروسازان هستیم؛ قطعاتی که جان و مال مشتری را هدف قرار می‌دهد.

این درحالیست که خودروسازان در شرایط فروش فوری اخیر خود، قیمت ها را به شکل قابل توجهی افزایش داده اند و بنابراین به نظر نمی رسد که ارزان سازی گسترده با توجه به افزایش قیمت های اخیر، توجیهی داشته باشد، اما در صورت ارتباط این موضوع با تحریم ها باید پرسید که آیا صنعت خودروسازی ایران پس از پنجاه سال، توانایی تولید رینگ های آلیاژ آلومینیومی را در کشور ندارد؟

دنا پلاس بدون وجود رینگ اسپرت و سانروف [به روز رسانی]

ظاهرا حالا سانروف نیز به لیست تجهیزات بدون امکان تولید در حال افزوده شده و برای نخستین بار شاهد فاکتور شدن نمونه های دنا پلاس بدون وجود رینگ اسپرت و سانروف هستیم، شاید با ادامه این وضعیت، دنا پلاس رفته رفته به دنای معمولی نزدیک شود و فاصله سطح تجهیزاتی دنای معمولی نیز به سمند و پژو ۴۰۵ کاهش یابد.

حذف رینگ آلومینیومی از خودروی H30 کراس [به روز رسانی]

خودروی دانگ فنگ H30 کراس از پس بدون رینگ آلومینیومی به متقاضیان عرضه خواهد شد.

قراردادهای H30 کراس با موعد تحویل آذرماه و برنامه فروش ۹۰۳۲۵ از کد کلاس ۷۲۳۰۳ (رینگ آلومینیومی) به ۷۲۳۰۴ (رینگ فولادی) می توانند از روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۲/۳۱ نسبت به تبدیل اقدام نمایند. متقاضیان در صورت موافقت جهت تکمیل فرم تبدیل به نمایندگی محل ثبت نام مراجعه نمایند.

بدیهی است مبلغ مابه التفاوت رینگ به همراه کلیه سودهای متعلقه (مشارکت، تاًخیر و …) به مشتریان محترم مسترد خواهد شد.

امکانات خودرو H30 کراس با کد ۷۲۳۰۴:

لیست تجهیزات دنا پلاس بازهم کوچکتر شد

شرکت ایران خودرو لیست جدیدی از آپشن‌های باقی‌مانده خودروی دنا پلاس و دنا پلاس توربو را منتشر کرد.

در گزارش چند هفته پیش، حذف سانروف در دنا پلاس اعلام شد و هم اینک این آپشن از دنا پلاس توربو نیز حذف شده است. حالا پس از حذف ۲ ایربگ و سانروف از خودروهای دنا حالا نوبت به حذف آنتن کوسه ای، GPS و جا عینکی از این محصول شده است.

لیست امکانات خودرو دنا پلاس:

ایران خودرو آپشن ‌های پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را کمتر کرد [به روزرسانی]

روند کاهش امکانات خودرو ها این بار به پژو ۲۰۶ تیپ ۲ رسیده و این خودرو که که یکی از کم ‌آپشن‌ترین خودروهای بازار ایران است، این روزها با امکانات کمتری روانه بازار می شود.

این حذف آپشن‌ها پیشتر به کم کردن ایربگ‌ها، حذف رینگ آلیاژی و ترمزهای دیسکی مرتبط می شد و با وجود اینکه ۲۰۶ تیپ ۲ هیچ کدام از این آپشن‌ها را در اختیار نداشت به ناچار شرکت ایران خودرو مجبور به حذف سنسور دنده عقب و "سی دی خوان" دستگاه پخش شده است و هم اکنون آپشن‌های ۲۰۶ تیپ ۲ با محصولات خانواده پراید هیچ تفاوتی ندارد.

لیست امکانات خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲:

امکانات خودرو

۲۰۶ تیپ ۵ در ۲ مدل ساده و فول آپشن ارائه خواهد شد [به‌روزرسانی]

ایران خودرو با حذف یک سری از آپشن‌های ۲۰۶ تیپ ۵، قرار است این محصول را در دو تیپ وارد بازار کند.

از ابتدای هفته برخی از خودروهای ۲۰۶ تیپ ۵ با کسری آپشن وارد بازار شده است و گویا از این به بعد ایران خودرو قصد دارد یک کلاس جدید برای ۲۰۶ تیپ ۵ تعریف کند.

این کلاس جدید با حذف برخی آپشن‌ها مانند ترمز دیسکی عقب، دستگاه پخش USB و سنسور دنده عقب از سوی ایران خودرو کلاس ۲۶۸۱۸ معرفی شده است.
این کلاس هم اکنون با اختلاف قیمتی حدود ۳ میلیون تومانی در بازار عرضه است. تیپ فول این خودرو هم اکنون ۱۰۱ و تیپ ساده حدود ۹۸ میلیون تومان قیمت دارد.

رینگ آلومینیومی از محصولات تندر۹۰ هم حذف شد [به روز رسانی]

براساس جدیدترین اطلاعات دریافتی از شرکت ایران خودرو، محصولات خانواده L90 قرار است با حذف برخی آپشن‌ها روانه بازار شود.
براساس اطلاعات جدید، رینگ آلومینومی از خودروهای تندر ۹۰ دنده ای، تندر پلاس دنده ای و تندر پلاس اتوماتیک حذف و رینگ فولادی جایگزین شده است. در بخش سیستم صوتی نیز محصول تندر ۹۰ بدون بلندگو درب های عقب و تندر پلاس دنده ای و اتوماتیک بدون پخش CD به متقاضیان واگذار خواهند شد.

تجهیزات تندر ۹۰ دنده ای شرکت ایران خودرو:

ترمزهای پژو ۲۰۶ صندوقدار تغییر کرد [به روز رسانی]

شرکت ایران خودرو به تازگی اعلام کرده است که از این پس، پژو ۲۰۶ صندوقدار V8 بدون ترمز دیسکی عقب و با ترمز کاسه ای به بازار عرضه خواهد شد.
بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت ایران خودرو پژو ۲۰۶ صندوقدار V8 با کد کلاس ۲۷۴۳۴ فاقد ترمز دیسکی عقب است و با ترمز کاسه ای در محور عقب در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

پژو ۲۰۶ صندوقدار V8 به عنوان کاملترین نمونه ی این هاچبک فرانسوی قدیمی در بازار ایران شناخته می شود و به خاطر داشتن پیشرانه ی ۱٫۶ لیتری ۱۰۵ اسب بخار، نسبت به ۲۰۶های ۱٫۴ لیتری در بحث ایمنی قویتر ظاهر می شد و ترمز دیسکی عقب آن ایمنی بهتری را در اختیار راننده و سرنشینان می گذاشت.
حال مشخص است که ایران خودرو به خاطر مشکل تامین قطعه و از سویی ارزان سازی این خودرو، ترمزهای کاسه ای عقب را جایگزین ترمزهای دیسکی ۲۰۶ صندوقدار V8 کرده است.

  • تاریخ انتشار : 08 July 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :