قسمت دوم «چهار چرخه»: تخت گاز خودروسازان برای تولید محصولات بی کیفیت و نا امن - شرکت لیزینگ ایران خودرو

در قسمت دوم «چهار چرخه» نگاهی داشتیم بر اتفاقات اخیر صنعت خودرو از پژو ۲۰۷ جدید که ایران خودرو آن را با سقف شیشه‌ای برای سال ۹۹ پیش فروش کرده است و خودروهایی که پلیس راهور آنها را برای تردد در جاده‌ها مناسب نمی‌داند.

داستان حذف قطعاتی که خودروسازی آنها را آپشن عنوان می‌کند، از روی خودروها تازگی ندارد. برای مثال هفته قبل ایران خودرو اعلام کرد که سانروف را به دلیل نبود قطعات و شرایط نامناسب خودروسازی از روی محصولات پژو حذف می‌کند. اما جالب آنکه در همین هفته نمونه جدید پژو ۲۰۷ را با سقف تمام شیشه‌ای برای سال آینده پیش فروش کرد. این درحالی‌ست که سقف تمام شیشه‌ای باید استانداردهای بالایی داشته باشد که در صورت چپ شدن خودرو سرنشینان آسیب نبینند.

در ادامه نیز به استاندارد نامشخص خودروهای داخلی مانند ساینا و تیبا پرداختیم که گفته می‌شود قرار است جایگزین پراید شوند و البته نقش خنثی سازمان استاندارد که مدت‌هاست قصد اعمال استانداردهای ۸۵ ‌گانه را دارد و همچنین خودروسازان. این شرایط در حالی‌ست که تعداد کشته‌های تصادفات در طول یک سال با سقوط یک هواپیما برابری می‌کند و جالب آنکه مسئولانی از جمله روسای پلیس راهور و وزیر بهداشت به تولید و تردد خودروهای بی‌کیفیت که آمار تصادفات و کشته‌ شدگان جاده‌ای را افزایش می‌دهد، اعتراض دارند.

  • تاریخ انتشار : 17 July 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :