مصوبه‌ای برای افزایش قیمت خودرو نداریم - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: برنامه کلی وزارت صمت، تثبیت قیمت خودرو است که این امر نیازمند چندین برنامه است و یکی از آن‌ها تولید است، بعد از نوسانات، تولید به حالت متعادلی رسیده است بطوریکه در هفته‌های اخیر شاهد کاهش قیمت خودرو بودیم.

وی ادامه داد: روز گذشته یکی از خودرو سازان، قیمت محصولات خود را افزایش داد و بعد اعلام کرد که اشتباه سیستمی بوده است، اما ما به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان دستور دادیم تا بررسی کند که اگر تولیدکننده مذکور برخلاف مصوبه می‌خواست قیمت خودرو را افزایش دهد حتما برخورد خواهد شد.

رحمانی درباره نوسانات قیمت مرغ در طی روز‌های گذشته گفت: روز‌های گذشته در نرخ مرغ شاهد نوساناتی بودیم که سازمان تنظیم بازار مصوبه‌ای در این رابطه داشته و در حال پیگیری هستیم.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی و اتحادیه درخواست داشتند تا قیمت مرغ به ۱۴ هزار تومان افزایش یابد که در این رابطه ستاد تنظیم بازار با محاسباتی که انجام داد با قیمت ۱۲۹۰۰ تومان موافقت کرد و در حال حاضر قیمت مرغ نوسان دارد که این امر ممکن است بخشی به دلیل عرضه و بخشی نیز براساس سود جویی باشد که قیمت مرغ را افزایش دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: افزایش قیمت روغن موتور بیش از مصوبه تخلف است و با این موضوع برخورد می‌شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

  • تاریخ انتشار : 31 July 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :