منتظر کاهش بیشتر قیمت خودروهای خارجی باشید / بازگشت قیمت خودروها به فروردین ۹۸ - شرکت لیزینگ ایران خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران در پاسخ به این پرسش که آیا با کاهش قیمت دلار قیمت خودروهای خارجی ارزان خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه قیمت ارز تا سه هفته مدوام کاهش یابد قیمت خودروهای خارجی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بنابراین باید منتظر کاهش بیشتر قیمت خودروهای خارجی باشیم.

سعید موتمنی افزود: فعلا بازار خودروهای خارجی راکد است. این روزها خریداری در بازار مشاهده نمی‌شود. خریداران منتظرند که قیمت خودروهای خارجی بیش از این ارزان شود. وضعیت کسب و کارها به نحوی است که عمده جامعه توان خرید خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان را دارند، در این شرایط تنها تعدادی از مردم هستند که قادرند خودرو خارجی را خریداری کنند.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه کدام خودروهای خارجی بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند؟ اظهار کرد: کولیوس و تالیسمان از جمله خودروهایی هستند که بیشترین کاهش قیمت را تا به امروز داشته‌اند. تا چندی پیش قیمت رنو کولیوس ۹۰۰ میلیون تومان بود که حالا به قیمت ۸۷۰ میلیون تومان رسیده و تالیسمان که پیش از این خریداران به قیمت ۸۰۰ میلیون تومان می‌خریدند نیز به قیمت ۶۹۰ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت سانتافه نیز ۸۱۰ میلیون تومان است که این خودرو در ماه‌های آینده به قیمت ۷۲۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

مطالعه بیشتر: فروش مشکوک خودروهای خارجی در برخی نمایندگی‌ها / فروش نقدی در دوره ممنوعیت واردات!

موتمنی گفت: ما معتقدیم که قیمت خودروهای وارداتی و داخلی به روزهای نخست فروردین ماه باز می‌گردد؛ چرا که براساس مصوبه دولت قرار است ۶ هزار و ۶۵۳ خودرو از گمرکات خارج شود و همین موضوع کاهش شدید قیمت‌ها را به همراه دارد.

مطالعه بیشتر: ۶۶۵۳ خودروی وارداتی ترخیص شده‌اند

او در بخش دیگر سخنانش با اشاره به قیمت برخی خودروهای داخلی افزود: در حال حاضر قیمت خودروهای داخلی به یک باره گران شد. به طوری‌که قیمت پراید ۱۳۱ به ۴۴ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ به ۴۹ میلیون تومان رسید این در حالی است که نرخ این خودروها در حال فروکش است.

مطالعه بیشتر: کاهش قیمت خودرو با ریزش نرخ دلار

  • تاریخ انتشار : 20 July 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :