نسخه برقی پیکاپ ریچ ۶ رونمایی شد؛ محصولی مشترک از نیسان و دانگ فنگ - شرکت لیزینگ ایران خودرو

پیکاپ های الکتریکی این روزها در کانون توجه گرفته و شرکت هایی مثل تسلا و ریوین خود را برای تولید چنین مدل هایی آماده می کنند. اما کمپانی نیسان در اقدامی غیر منتظره پیش دستی نموده و اخیرا با همکاری دانگ فنگ از نسخه الکتریکی پیکاپ ریچ ۶ در چین پرده برداری کرده است.

Rich 6 EV (2)

پیکاپ ریچ ۶ برقی طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۵۲۹۰، ۱۸۵۰ و ۱۷۹۰ میلی متر داشته و فاصله محوری آن نیز ۳۰۵۰ میلی متر است. این پیکاپ در واقع از پلتفرمی مشترک با نیسان ناوارا بهره می برد و به لحاظ ابعاد با مدل معروفی چون تویوتا هایلوکس در یک کلاس قرار می گیرد.

نیروبخش ریچ ۶ الکتریکی یک موتور برقی است که می تواند ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این موتور توسط پک باتری ۶۸ کیلووات ساعتی تغذیه می شود.

Rich 6 EV (3)

دانگ فنگ ادعا می کند ریچ ۶ توانایی پیمایش ۲۵۰ مایل (۴۰۳ کیلومتر) مسافت با یک بار شارژ را دارد. البته از آنجایی که این رقم بر اساس استاندارد NEDC است، در شرایط واقعی به احتمال زیاد شاهد رقمی کمتر خواهیم بود.

ریچ ۶ برقی از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند، به همین خاطر با ۴۵ دقیقه شارژ تا ۸۰ درصد از ظرفیت باتری آن پر می شود. شریک نیسان در چین حداکثر سرعت این پیکاپ الکتریکی را ۶۸ مایل (۱۱۰ کیلومتر) در ساعت اعلام کرده است.

این پیکاپ دو کابین ۱۹۸۳ کیلوگرمی قسمت باری با ابعاد ۱۵۱۰/۱۵۶۲/۴۷۵ میلی متر دارد و قادر است تا ۴۹۰ کیلوگرم بار را با خود حمل کند.

Rich 6 EV (4)

دانگ فنگ ریچ ۶ برقی از ماه آینده راهی بازار چین خواهد شد. درباره قیمت این خودرو فعلا اطلاعاتی در دست نیست، اما پیش بینی می شود رقم نهایی با احتساب سوبسیدها چیزی در حدود ۱۳۰ هزار یوان (معادل ۱۸,۹۰۰ دلار) باشد.

اگر چه مشخصات فنی ریچ ۶ چنگی به دل نمی زند، اما برای شروع کار آنقدرها هم بد نیست. بهبود فاکتورهایی مثل ظرفیت باتری و سرعت شارژ می تواند این پیکاپ را به یک بازیگر اصلی در کلاس خود تبدیل کند، البته به شرط اینکه قیمت آن با افزایش زیادی همراه نباشد.

  • تاریخ انتشار : 18 July 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :