کمک وزارت دفاع به خودروسازان / به زودی از یک خودروی نظامی رونمایی می‌شود - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به همکاری وزارت دفاع با خودروسازی‌ها برای ساخت قطعات گفت: در حوزه خودروسازی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازی‌ها گفته شد که اگر خارجی‌ها بازار ایران را ترک کردند، صنایع دفاعی که از فناوری و علم و دانش خوبی برخوردار بوده آماده کمک به خودروسازان برای تولید قطعات است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز ارتباط و اتصال بین وزارت دفاع و خودروسازی‌ها برقرار شده است، افزود: بخش قابل توجهی از قطعاتی که خارجی‌ها تامین می‌کردند و با تحریم ها کشور را ترک کردند، امروز در داخل تولید شده و در اختیار خودروسازی‌ها قرار می‌گیرد.

برنامه‌ای برای خودروی غیرنظامی نداریم

وی افزود: حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد بین صنایع دفاعی و خودروسازها برای تامین قطعات حساسی که توسط خودروسازان قابل تولید نبوده منعقد شده تا این قطعات تولید و در اختیار خودروسازان قرار گیرد.

امیرحاتمی با بیان اینکه قطعات ساخته شده توسط صنایع دفاعی برای تکمیل خودروهای موجود است، ادامه داد: قطعاتی که توسط صنایع دفاعی ساخته می‌شود همانند کامپیوتر خودرو از کیفیت خوبی برخوردار است و خودروسازان هر کمکی بخواهند انجام می‌دهیم، اما برنامه‌ای برای خودروی غیرنظامی نداریم.

این عضو کابینه دولت یازدهم، تصریح کرد: به زودی از یک خودروی نظامی رونمایی می‌شود که مردم خبر آن را خواهند شنید.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

  • تاریخ انتشار : 15 July 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :