۱۰۰ هزار دستگاه پژو ۳۰۱ در فاز اول تولید می‌شود - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، هاشم یکه‌زارع در مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این خودرو بدون اتکا به فرانسوی‌ها به تولید رسیده که در حال حاضر ۶۰ درصد داخلی‌سازی در آن صورت می‌گیرد و این رقم در شروع تحویل به مشتریان به ۸۰ درصد خواهد رسید.

به گفته وی، در فاز اول ۱۰۰ هزار دستگاه پژو ۳۰۱ در ایران خودرو تولید خواهد شد که این رقم در فاز دوم سالانه ۲۵۰ هزار دستگاه خواهد بود.

تولید یک محصول ایرانی جدید از شهریورماه

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه پژو ۳۰۱ بدون حضور شرکت پژو در ایران به تولید رسیده، افزود: در شهریور ماه نیز شاهد اتفاق خوب دیگری خواهیم بود به طوری که یک محصول ایرانی بر روی پلت‌فرم داخلی به تولید خواهد رسید.

یکه‌زارع ادامه داد: گرچه شرکت پژو ایران را ترک کرده ولی ما بدون اتکا به آنها تولید محصولاتشان را ادامه خواهیم داد.

سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیون یورویی برای تولید ۳۰۱

مدیرعامل ایران خودرو در مورد میزان سرمایه‌گذاری برای تولید پژو ۳۰۱ گفت: در خط بدنه پژو ۳۰۱ معادل ۳۶ میلیون یورو و در خط مونتاژ نیز حدود ۱۴ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده و در مجموع میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای تولید این خودرو ۵۰ تا ۶۰ میلیون یورو است.

وی در پایان در مورد وضعیت تحویل خودروهای ناقص انبار شده در ایران خودرو گفت: در حال تکمیل این خودروها هستیم و تعداد آنها روند نزولی را طی می‌کند که طی چند ماه آینده به نقطه‌ای خواهیم رسید که تحویل تعهدات ایران خودرو به روز خواهد شد.

منبع: فارس

  • تاریخ انتشار : 15 July 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :