استارتاپ ناشناخته چینی از یک کراس اوور برقی انقلابی رونمایی کرد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

برقی شدن خودروها فرصت های جدیدی را پدید آورده و باعث شده انبوهی از شرکت ها در این حوزه پایه گذاری شوند. این مساله در چین پر رنگ تر از بقیه کشورها بوده و هر از چند گاهی استارتاپی برای تولید مدل های برقی به خصوص کراس اوور برقی اعلام آمادگی می کند.

استارتاپ Human Horizons یکی از آخرین موارد این چنینی است که اخیرا از یک کراس اوور الکتریکی کانسپت پرده برداری کرده است. این کانسپت HiPhi 1 نامگذاری شده و سازنده از آن با عنوان "شاسی بلند لوکس برگرفته شده از سوپر اتومبیل ها" یاد می کند.

Human Horizons-HiPhi-1-5 (8)

تیم فنی Human Horizons توسط مارک استانتون، مدیر اسبق بخش SVO جگوار لندرور و مهندس سابق فورد، رهبری می شود

در همان نگاه اول به HiPhi 1، فارادی فیوچر FF91 در ذهن تداعی می شود، چرا که شباهت های انکارناپذیری با آن دارد. دماغه این خودرو حالتی ایرودینامیک داشته و چراغ های باریک و کشیده آن دارای فناوری "پردازش نور" هستند. در نمای عقب هم HiPhi 1 با توجه به فاکتورهایی چون سقف شیب دار، شیشه عقب کوچک و زاویه دار، چراغ های سرتاسری و همچنین شکاف های موجود در بالای چرخ ها جذاب و هیجان انگیز دیده می شود.

Human Horizons-HiPhi-1-5 (9)

Human Horizons-HiPhi-1-5 (6)

در جدیدترین کراس اوور برقی چینی ها تاکید ویژه ای روی بحث ایرودینامیک شده، به همین خاطر خبری از آینه های جانبی نبوده و از دوربین های کوچک برای نمایش اطراف خودرو استفاده شده است. نتیجه تلاش های مهندسین Human Horizons باعث شده تا HiPhi 1 ضریب درگی برابر با ۰٫۲۸Cd داشته باشد.

Human Horizons-HiPhi-1-5 (7)

یکی از وجوه تمایز HiPhi 1 شکل خاص باز شدن درهای عقب آن است. این درها به شکل دو تکه طراحی شده و یک قسمت از آنها همانند محصولات رولزرویس خلاف جهت هم (موسوم به Suicide Doors یا درهای خودکشی) و قسمت دیگر مثل مرسدس بنز ۳۰۰ SL گالوینگ رو به بالا باز می شود. نکته حائز اهمیت دیگر اینکه درهای HiPhi 1 برقی بوده و باز شدن آنها مستلزم شناسایی مالک از طریق سیستم تشخیص چهره است.

f1cbe922-human-horizons-hiphi-1-1

به نظر می رسد در کابین HiPhi 1 از روکش چرمی برای صندلی ها، شیشه های مات و قطعات فلزی تزئینی استفاده شده است

مثل نمای ظاهری، داخل کابین HiPhi 1 مدرن و شیک طراحی شده است. بی تردید در این بخش سه نمایشگر بزرگی که روی کنسول میانی و دو طرف داشبورد قرار دارند، بیش از هر چیز دیگری جلب توجه می کنند. به گفته سازنده این خودرو ظرفیت حمل شش سرنشین را دارا بوده و به لحاظ راحتی کابین بی رقیب است.

b53b0e98-human-horizons-hiphi-1-3

هر شش صندلی این کراس اوور چینی، به صورت برقی تنظیم می شوند.

شرکت Human Horizons ادعا می کند HiPhi 1 به تکنولوژی های پیشرفته ای مجهز شده و ۵۶۲ سنسور دارد. به گفته این کمپانی کراس اوور مورد بحث از فناوری خودران سطح ۳، فناوری ۵G برای اتصال به زیرساخت های شهری و شبکه ای عصبی که از ۴ ابر مغز تشکیل یافته، بهره می برد.

Human Horizons-HiPhi-1-5 (1)

چراغ های اصلی HiPhi 1 می توانند الگوهایی مثل خطوط عابر پیاده یا پیام هایی را روی مسیر منعکس کنند؛ LED های کوچکی نیز که زیر این چراغ ها قرار دارند، قادر به نمایش برخی پیام ها هستند.

به گزارش نشریه انگلیسی Autocar کراس اوور الکتریکی HiPhi 1 به صورت محور عقب محرک یا چهار چرخ محرک به فروش خواهد رسید. نیروبخش نسخه چهار چرخ محرک دو موتور برقی هستند که هر یک از آنها ۲۶۸ اسب بخار قدرت تولید می کنند؛ به عبارت دیگر پیشرانه این نسخه در مجموع ۵۳۶ اسب بخار قدرت دارد.

با این پیشرانه شتاب صفر تا صد HiPhi 1 برابر با ۳٫۹ ثانیه اعلام شده که در صورت تحقق در دنیای واقعی رکوردی تحسین برانگیز برای یک کراس اوور چینی خواهد بود.

3d57e925-human-horizons-hiphi-1-2

برای تامین انرژی HiPhi 1 باتری هایی با ظرفیت های متفاوت در نظر گرفته شده است. قوی ترین پک موجود ظرفیتی برابر با ۹۶ کیلووات ساعت داشته و طبق استاندارد NEDC تا ۴۰۰ مایل (۶۴۴ کیلومتر) مسافت نیازی به شارژ مجدد ندارد.

Human Horizons-HiPhi-1-5 (3)

همانطور که مشاهده می کنید کراس اوور برقی Human Horizons HiPhi 1 روی کاغذ حرف های زیادی برای گفتن دارد، اما باید منتظر ماند و دید که در عمل توانمندی های آن در چه حد خواهد بود. اگر همه چیز طبق برنامه ها پیش برود، این خودرو در سال ۲۰۲۱ راهی خیابان ها می شود.

کراس اوور برقی

آنچه که استارتاپ Human Horizons رونمایی کرده بار دیگر نشان می دهد صنعت خودروی چین با سرعتی باورنکردنی در حال پیشرفت بوده و با الکتریکی شدن خودروها این کشور در آینده نه چندان دور به یکی از قطب های اصلی در صنعت خودروسازی تبدیل خواهد شد.

  • تاریخ انتشار : 03 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :