اسلوونی هم به جمع سازندگان سوپر اسپرت پیوست؛ معرفی توشک TS 900 H Apex با شاسی فضایی کروم مولیبدن - شرکت لیزینگ ایران خودرو

توشک (Tushek) یکی از خودروسازان نوپا است که در سال ۲۰۱۲ با معرفی کوپه ۴۵۰ اسب بخاری Renovatio T500 اعلام وجود کرد. علی رغم شروع امیدوار کننده این کمپانی اهل اسلوونی نتوانست در ادامه با ارایه مدل های بیشتر و جذاب تر خود را در چرخه رقابت حفظ کند، به همین خاطر در طول هفت سال اخیر اغلب در سکوت خبری به سر برده است.

اما پس از مدتی نسبتا طولانی توشک با معرفی مدلی جدید به نام TS 900 H Apex قصد دارد دوباره به پا خاسته و به رقابت با بزرگان بپردازد. این خودرو که ماه آینده میلادی در انگلستان پرده برداری می شود، از یک پیشرانه هیبریدی قدرتمند بهره می برد.

Tushek TS 900 H Apex (2)

توشک TS 900 H Apex در دسته سوپر اتومبیل ها جای می گیرد

قلب اصلی پیشرانه توشک TS 900 H Apex را یک موتور ۴٫۲ لیتری V8 تشکیل می دهد. این موتور در قسمت عقب خودرو نصب شده و با همکاری دو موتور الکتریکی دیگر ۹۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. وظیفه انتقال قدرت را هم یک گیربکس مسابقه ای شش سرعته سکوئنشال (ترتیبی) که فقط ۶۲ کیلوگرم وزن دارد، بر عهده گرفته است.

Tushek TS 900 H Apex (4)

توشک TS 900 H Apex در بین رقبا کمترین وزن را دارد

شرکت توشک تاکید می کند به لطف شاسی فضایی کروم-مولیبدن و بدنه فیبر کربنی، TS 900 H Apex وزنی برابر با ۱۴۱۰ کیلوگرم دارد. برای درک بهتر این رقم باید گفت سوپر اتومبیل جدید توشک در مقایسه با رقیبی مثل آکیورا (هوندا) NSX به اندازه ۳۱۷ کیلوگرم سبک تر است.

Tushek TS 900 H Apex (3)

با این مشخصات در خور توجه توشک TS 900 H Apex برای رسیدن به سرعت ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) در ساعت، نیازمند تنها ۲٫۵ ثانیه است که رکوردی فوق العاده محسوب می شود. در صورت ادامه شتابگیری، این سوپر اتومبیل هیبریدی می تواند به نهایت سرعت ۲۳۶ مایل (۳۸۰ کیلومتر) در ساعت دست پیدا کند. با این ارقام TS 900 H Apex رقیب بوگاتی شیرون به حساب می آید.

Tushek TS 900 H Apex (5)

Tushek TS 900 H Apex (14)

به منظور حفظ پایداری در سرعت های بالا، از لاستیک های پیرلی تروفی سری R در توشک TS 900 H Apex استفاده شده است. این تایرها در جلو و عقب به ترتیب ابعادی برابر با ۲۳۵/۳۵ و ۳۰۵/۳۰ دارند. وظیفه متوقف کردن این خودرو نیز به ترمزهای غول پیکر ساخت شرکت برمبو محول شده است.

توشک TS 900 H Apex

Tushek TS 900 H Apex (10)

آلیوسا توشک (Aljosa Tushek) راننده اسبق مسابقات اتومبیلرانی و بنیانگذار کمپانی توشک در بیانیه منتشر شده از بازگشت مجدد به همایش Salon Privé انگلستان – جایی که TS 900 H Apex رونمایی خواهد شد – ابراز خوشحالی کرده و افزوده در این خودرو تیم توسعه دهنده تمرکز ویژه ای روی تکنولوژی های پیشرفته، به ویژه در حوزه قوای محرکه الکتریکی داشته است.

Tushek TS 900 H Apex (7)

سقف TS 900 H Apex به صورت جدا شونده طراحی شده و درهای آن از نوع قیچی وار هستند

ناگفته نماند همایش خودرویی Salon Prive امسال هفتم سپتامبر (۱۶ شهریورماه) شروع به کار خواهد کرد. درباره قیمت و زمان فروش TS 900 H Apex فعلا حرفی به میان نیامده است.

  • تاریخ انتشار : 08 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :