اولین اطلاعات از نسل جدید ب ام و M3 منتشر شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

نسل جدید ب ام و M3 یکی از مورد انتظارترین سدان های آلمانی برای عشاق رانندگی است. اگر چه تاکنون شایعات زیادی پیرامون این نسل از M3 بر سر زبان ها چرخیده، ولی هیچ یک از آنها توسط باواریایی ها رد یا تایید نشده اند.

اما با مصاحبه اخیری که مدیر بخش M ب ام و یعنی آقای مارکوس فلاش (Markus Flasch) با نشریه مجله ماشین انگلستان (Car Magazine) انجام داده، برخی از مشخصات فنی سدان جذاب ژرمن ها فاش شده است.

BMW-3-Series-2019-1280-03

به گفته آقای فلاش نیروبخش M3 موتور جدید S58 خواهد بود. این موتور ۳ لیتری شش سیلندر توربو که پیشتر در X3 M و X4 M به کار گرفته شده، در نسخه استاندارد ۴۷۳ اسب بخار و در نسخه Competition برابر با ۵۰۳ اسب بخار تولید خواهد کرد.

طبق یک رسم دیرینه ب ام و M3 باید به مصاف قوی ترین نسخه مرسدس C کلاس یا همان AMG C63 برود. این سدان تند و تیز نیروی خود را از موتور معروف ۴ لیتری V8 اشتوتگارتی ها دریافت می کند. موتور مذکور که تامین کننده نیروی طیف وسیعی از محصولات مرسدس AMG است، در C63 برابر با ۴۶۹ اسب بخار قدرت تولید می کند.

2019-mercedes-amg-c63-sedan-static-1547667776

نسخه Competition از M3 رقیب مرسدس AMG C63 S محسوب می شود. این نسخه از C63 هم ۵۰۳ اسب بخار قدرت دارد که دقیقا هم تراز با رقیب باواریایی است.

علی رغم شباهت در قدرت خروجی، دو سدان هیجان انگیز آلمانی از لحاظ گشتاور اختلاف بیشتری با هم داشته و کفه ترازو به سمت محصول مرسدس AMG سنگین تر است.

2ec6f072-2020-bmw-m3-14

تصویر جاسوسی منتسب به ب ام و M3 2020

به غیر از AMG C63، آئودی RS4 و RS5 را می توان دیگر رقبای جدی ب ام و M3 دانست

طبق کاتالوگ موتور C63 برابر با ۶۴۶ نیوتن متر گشتاور تولید می کند؛ این رقم در نسخه C63 S به ۷۰۰ واحد افزایش می یابد. این در حالی است که گشتاور موتور S58 در نسخه های استاندارد و Competition کراس اوورهای X3 M و X4 M به طور یکسان برابر با ۵۹۹ نیوتن متر اعلام شده است.

ب ام و M3

در کنار پرداختن به برخی از مشخصات پیشرانه، مدیر بخش M تایید کرده نسل آتی M3 از سیستم انتقال قدرت به تمامی چرخ ها بهره خواهد برد. آقای فلاش افزوده این سیستم بسیار مشابه با نمونه حاضر در M5 بوده و رقیبی توان شکست دادن آن را نخواهد داشت.

علاوه بر موارد فوق آقای فلاش از تولید نسخه دیفرانسیل عقب و نسخه مجهز به گیربکس دستی هم خبر داده تا طرفداران متعصب M3 بتوانند نهایت لذت رانندگی را با آن تجربه کنند. احتمال می رود موتور این نسخه ها قدرت کمتری داشته باشد. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ب ام و M3 شهریورماه امسال در نمایشگاه خودروی فرانکفورت پرده برداری می شود.

  • تاریخ انتشار : 04 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :