بازگشت موهاوی؛ اولین تصاویر رسمی کیا موهاوی ۲۰۲۰ منتشر شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

فروردین ماه گذشته بود که کیا با رونمایی از کانسپتی به نام موهاوی Masterpiece در نمایشگاه خودروی سئول از برنامه های خود برای ارایه نسل جدید موهاوی خبر داد. حال با گذشت چهار ماه این خودروساز کره ای با انتشار تصاویری در فیسبوک، به طور مجازی از نسل دوم شاسی بلند سایز متوسط خود پرده برداری کرده است.

با تصمیم کمپانی کیا نسخه نهایی موهاوی ۲۰۲۰ بسیار شبیه به مدل کانسپت طراحی شده و تنها به دلیل تسهیل فرایندهای مربوط به تولید، در برخی قسمت های بدنه به طور جزئی بازنگری شده است.

2020-kia-mohave

نسخه تولیدی کیا موهاوی ۲۰۲۰

کانسپت کیا موهاوی Masterpiece

در نمای روبرو چراغ های اصلی چهار تکه LED و جلوپنجره عجیب موهاوی عینا از کانسپت Masterpiece به امانت گرفته شده اند. در نمای عقب نیز وضعیت به همین منوال بوده و پیدا کردن تفاوت نسخه کانسپت با نسخه تولیدی کار دشواری به نظر می رسد.

طراحان کیا با تعبیه چهار خروجی اگزوز در زیر سپر عقب سعی کرده اند حس هیجان را به بیننده القا کنند؛ اما طبق روالی که این روزها بین خودروسازان بزرگ و کوچک باب شده، متاسفانه خروجی های مذکور واقعی نبوده و به اصطلاح فیک هستند.

نکته جالب توجه اینکه در هیچ جای بدنه شاسی بلند جعبه ای شکل کره ای ها، اثری از لوگوی کیا دیده نمی شود. در عوض در قسمت های مختلفی چون جلو، عقب و روی درهای جانبی نام و نشان اختصاصی موهاوی به چشم می خورد.

2020-kia-mohave (1)

نسخه تولیدی کیا موهاوی ۲۰۲۰

کانسپت کیا موهاوی Masterpiece

با توجه به وجود ضربه گیر در زیر سپرها، اتصال رینگ ها با ۶ پیچ و علامت ۴WD روی درب پشتی، انتظار می رود موهاوی به لحاظ توانایی های آفرود در رده ای بالاتر از سورنتو جای بگیرد.

هنوز مشخص نیست که موهاوی ۲۰۲۰ با چه موتور یا موتورهایی به فروش خواهد رسید. با این حال طبق تصاویر حاضر می توان حدس زد که موتور V6 یکی از گزینه ها خواهد بود.

نسل پیشین موهاوی در ایالات متحده و چین با نام Borrego به فروش رسید

از آنجایی که موهاوی جدید به لحاظ فرم اتاق تفاوت چندانی با نسل قبلی ندارد، به نظر می رسد کیا روشی تکاملی را در پیش گرفته و به نوعی مدل قبلی را بروزآوری کرده است. در صورت صحت این مساله احتمالا موتور V6 همان نمونه توربودیزل پیشین خواهد بود. این موتور ۲۶۵ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

کیا فعلا به انتشار دو تصویر از نمای بیرونی موهاوی ۲۰۲۰ بسنده کرده و نمی دانیم که کابین آن چه شکل و شمایلی خواهد داشت. این شرکت هنگام رونمایی از کانسپت Masterpiece نیز شیشه های آن را کاملا مات کرده بود تا نمای داخلی آن از دیده ها پنهان بماند.

کیا موهاوی

با این حال پیش بینی می شود کابین موهاوی ۲۰۲۰ در مقایسه با نسل قبلی کاملا متحول شده و با مدلی مثل تلوراید در یک راستا قرار گیرد.

به دلیل عدم موفقیت موهاوی در ایالات متحده باید منتظر ماند و دید که کیا در قبال عرضه نسل تازه این خودرو در آنسوی دنیا چه سیاستی در پیش خواهد گرفت. شاید محبوبیت بالای مدل های شاسی بلند در آمریکا، کیا را نسبت به فروش موهاوی ۲۰۲۰ در این کشور وسوسه کند.

  • تاریخ انتشار : 16 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :