برخی مواقع خودرو متناسب با نیاز مشتری نداریم / تولید خودرو ۳ برابر شده است - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با “تیتر امشب” به برخی از دغدغه‌های مردم درباره مشکلات تولید و توزیع اقلام مورد نیاز آنها و راه‌حل‌های پیش بینی شده گفت و افزود: برای اینکه بتوان از افزایش قیمت‌ها و نوسانات افزایش قیمت‌های مایحتاج مردم جلوگیری کرد راهبرد افزایش تولید و کنترل بازار را در پیش گرفته‌ایم.

او ساخت داخل و حمایت از تولید داخل را سیاست راهبردی صمت اعلام کرد و راه چاره برطرف کردن مشکلات اقتصادی را افزایش تولید اعلام کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت و زمان تحویل خودرو به چند برابر شدن تولید خودرو اشاره کرد و گفت: برای سرو سامان دادن به وضعیت بازار خودرو تولید در اسفند نسبت به آبان گذشته ۱۵۴ درصد افزایش یافته است.

۲ خودروساز تا پایان ۹۸ تعهدات خود را بروز خواهند کرد

او با بیان اینکه ۲ خودرو ساز کشور طبق قانون ۲۰ درصد مجوز فروش فوری دارد گفت: طبق برنامه مکتوب این ۲ خودروساز تا پایان سال ۹۸ تعهدات خود را بروز خواهند رساند.

وزیر صمت افزود: بعد از اعمال تحریم‌ها، در تولید برخی از خودروها با مشکل روبرو شدیم که برای حل مشکل ثبت نام کنندگان ۳ راه حل ارائه کردیم.

۶ پرونده تعزیراتی برای خودروسازان

رحمانی با اشاره به اینکه تولید خودرو حدود سه برابر شده است، گفت: برخی مواقع خودرو متناسب نداریم که ناچاریم با مشتری مصالحه کنیم و زمانیکه امکان تولید خودرو وجود نداشته باشد با جایگزین کردن نوع خودرو رضایت مشتری را جلب کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) با اشاره به ۶ پرونده تعزیراتی خودروسازان و پیگیری از سازمان حمایت اجرای تعهدات خود گفت: کسانی که از اسفند گذشته هنوز خودرو خود مانند “کوئیک” را تحویل نگرفته اند پیگیری می کنیم.

وزیر صمت تولید خودروهای خارجی و تامین قطعات آنها را مشکل ارزیابی کرد و گفت: با کنترل بازار و افزایش تولید صنعت خودرو نونوار می‌شود. تا چند ماه قبل نه تولید بود و نه امیدی به تحویل خودرو اما خود ما در اصلاح وضعیت کنترل گرانی خودرو جدی هستیم.

او گفت: بخاطر اهمیت صنعت خودروسازی و وضعیت اقتصادی مردم تولید خودرو و برطرف کردن دغدغه های مردم را پیگیری می‌کنیم.

رحمانی از طرح نوسازی ناوگان تجاری گفت و افزود: ۲۰۲ هزار خودرو که ۱۹ هزار خودروی آن اتوبوس و عمومی است با ۱۱ هزار میلیارد یورو دولت باز سازی می شود. ۲۰ درصد قیمت خودرو را مشتریان پرداخت می‌کنند.

او در مورد نوسازی ناوگان خودرو عمومی تاکسی‌ها گفت: تاکنون ۹۰ هزار دستگاه نوسازی شده است. ارز مورد نیاز در حال حاضر با مشکل تامین می‌شود و دولت به سختی آنها را تامین می‌کند.

رضا رحمانی درباره بازاریابی شبکه‌ای گفت: این نوع کسب و کار از گذشته بوده است. حتی برخی از آنها بدون مجوز از وزارت صمت فعالیت می‌کردند.

او به خریداران خودرو توصیه کرد: هر کجایی که پیش فروش خودرو انجام می‌شود از مجوز آن مطلع شوند. حتی در نمایندگان رسمی از حسابی که به آن مبلع قیمت خودرو را پرداخت می‌کنند مطمئن شوند.

رحمانی بازاریابی شبکه ای را نچندان مثبت ارزیابی کرد. بدون مجوزها قابل اعتماد نیستند و با آنها برخورد خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) با تغییر ارز ۴ هزار ۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی گرانی ایجاد شده است.

رحمانی به افزایش برخورد ۲۵ درصدی تعزیراتی با متخلفان در مقایسه با پارسال را نشان از تلاش دولت برای کنترل بازار دانست.

او یکی از دلایل گرانی‌ها را دلال‌ها و دلال‌بازی اعلام کرد و گفت: ۵۳۰ هزار انبار ثبت شده وجود دارد که به ما امکان می‌دهد در اصلاح توزیع کالا دست دلال‌بازی کوتاه شود.

منبع: شبکه خبر

  • تاریخ انتشار : 27 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :