بورس مقصد بعدی سرمایه‌گذاران مسکن - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از فعالیت دلالان و سوداگران در بازار مسکن، گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، در سه سال اخیر حدود دو سوم معاملات مسکن توسط دلالان و افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری بوده‌اند، صورت گرفته و تنها حدود یک سوم توسط مصرف‌کنندگان واقعی انجام شده است.

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار خرید و فروش مسکن در سایه خلاء قانون مالیات بر عایدی سرمایه

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل نبود سیاست‌های نظارتی در بازار مسکن، مردم برای حفظ سرمایه خود، اقدام به سرمایه گذاری در این بازار و خرید مساکن متعدد می کردند، که این مسئله موجب شد که عملا میزان تقاضا برای خرید افزایش یافته و در پی آن به دلیل کمبود عرضه، قیمت ها بالا رود.

وی گفت: در شرایط کنونی به نظر می‌رسد با افزایش حداکثری قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار مسکن برای سرمایه گذاری، افراد برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر از جمله بازار بورس هستند.

ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تأکید کرد و گفت: قطعا اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسکن وجود داشت، ما شاهد افزایش چندبرابری قیمت مسکن نبودیم.

ثبات کنونی بازار مسکن موقتی است/ بازار نیازمند نظارت مالیاتی است

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من ثبات کنونی بازار مسکن موقتی است و دولت و مجلس باید با اعمال نظارت‌های مالیاتی، راه را برای فعالیت سوداگران مسدود کند تا در آینده شاهد افزایش چند برابری قیمت ها نباشیم.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

  • تاریخ انتشار : 12 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :