توقف خط تولید پراید در شرایط تحریمی به صلاح نیست - شرکت لیزینگ ایران خودرو

عضو هیات‌رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است اگرچه در شرایط عادی باید خط تولید پراید متوقف شود اما در حال حاضر که کشور با تحریم‌های ظالمانه روبرو است متوقف کردن خط تولید این خودرو عاقلانه نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالله رضیان، عضو هیات‌رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره صحبت‌های رییس پلیس راهور مبنی بر اینکه شماره‌گذاری پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود، گفت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از تولید خودروسازان پراید است و از آنجایی که واردات خودرو ممنوع است، مردم علی‌رغم دو برابر شدن قیمت پراید، از این خودرو استقبال زیادی می‌کنند.

پراید، خودروی ایمنی نیست

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توقف خط تولید پراید بازار از نظر کمی با کمبود خودرو روبرو می‌شود، افزود: اگرچه پراید، خودروی ایمنی نیست اما در حال حاضر تقاضای بازار به گونه‌ای است که نمی‌توان خط تولید آن را متوقف کرد.

با متوقف کردن خط تولید پراید، قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کند چراکه بازار با کمبود عرضه روبرو شده و تقاضا قیمت ها را افزایشی می‌کند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای هماهنگی سران قوا باید در مورد توقف خط تولید پراید تصمیم‌گیری کنند

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای هماهنگی سران قوا باید در مورد توقف خط تولید پراید تصمیم‌گیری کنند، اظهار کرد: اگرچه در شرایط عادی باید خط تولید پراید متوقف شود اما در حال حاضر که کشور با تحریم‌ روبرو است به نظر می‌رسد متوقف کردن خط تولید این خودرو عاقلانه نباشد.

متوقف شدن خط تولید پراید، قیمت خودرو را افزایش می‌دهد

به زعم این نماینده مردم در مجلس دهم با متوقف کردن خط تولید پراید، قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کند، چراکه بازار با کمبود عرضه روبرو شده و تقاضا قیمت ها را افزایشی می‌کند.

چرا در برابر افزایش ایمنی پراید مقاومت می‌شود؟

عضو هیات‌رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: می‌توان با تغییر پلت فرم پراید ایمنی آن را تاحدودی افزایش داد، اما باید دید مسئولان این حوزه چرا در برابر افزایش ایمنی پراید مقاومت می‌کنند و نسبت به این امر بی‌تفاوت هستند.

منبع: خانه ملت

  • تاریخ انتشار : 21 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :