جسی کومز سریع ترین زن جهان در تلاش برای رکوردشکنی جان باخت - شرکت لیزینگ ایران خودرو

جسی کومز (Jessi Combs) راننده مشهور آمریکایی که به عنوان "سریع ترین زن جهان با یک وسیله نقلیه چهار چرخ" شناخته می شد، هنگام تلاش برای یک رکوردشکنی جدید جان خود را از دست داد.

آنطور که اعلام شده خانم کومز ۲۷ آگوست قصد داشته در بیابان آلورد نسبت به شکستن رکورد سرعت زمینی با یک خودروی موتور جت اقدام کند، اما متاسفانه با وقوع حادثه ای ناگوار در ۳۹ سالگی جان باخته است. بیابان آلوِرد، در جنوب شرق ایالت اورگن در غرب آمریکا واقع شده و خانم کومز قبلا رکوردهایی را در آن ثبت کرده بود.

jessi combs (3)

جسی کومز ۲۷ جولای ۱۹۸۰ در داکوتای جنوبی متولد شده بود

صنعت خودرو و مسابقات اتومبیلرانی عموما توسط مردان احاطه شده اند. جسی کومز با کسب افتخارات فراوان در این حوزه ها موانع نامرئی زیادی را در هم شکسته و خود را به عنوان یک الگو برای دیگر زنان و حتی مردان مطرح کرده بود.

jessi combs (7)

در کنار تخصص و تجربه بالا در مسابقات اتومبیلرانی، خانم کومز جزو دانش آموختگان برتر کالج معروف WyoTech بود. این کالج در سال ۱۹۶۶ در ایالت وایومینگ تاسیس شده و در زمینه ارایه آموزش ها و آماده سازی دانشجویان برای ورود به عرصه هایی چون تکنولوژی های خودرویی و تعمیر اتومبیل ها فعالیت می کند.

jessi combs (1)

جسی به کار اجرای برنامه های تلوزیونی خودرویی نیز مشغول بود و بخشی از شهرت وی به خاطر حضور در مجموعه هایی چون Overhaulin’، Xtreme 4×4، Mythbusters و All Girls Garage حاصل شده است.

jessi combs (6)

درباره جزئیات حادثه ای که منجر به مرگ خانم کومز شده، هنوز اطلاعاتی در دست نیست. به گفته برخی منابع وی تلاش داشته رکورد ۳۹۸ مایل (۶۴۰ کیلومتر) در ساعت را که قبلا در سال ۲۰۱۳ ثبت کرده بود، جابجا کند.

jessi combs (2)

طبق شنیده ها خانم کومز در روز حادثه قصد شکستن رکورد سرعت ۸۲۴ کیلومتر در ساعت را داشت. این رکورد در سال ۱۹۷۶ توسط کیتی اونیل با یک وسیله نقلیه سه چرخ ثبت شده بود

پیش از این در سال ۲۰۱۸ خانم کومز موفق به عبور از مرز سرعت ۴۸۳ مایل (۷۷۷ کیلومتر) در ساعت شده بود، ولی بنا به دلایلی نتوانست آن را در کتاب رکوردها ثبت کند.

  • تاریخ انتشار : 29 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :