جک T8 به بازار می آید؛ اولین اطلاعات از وانت توربو کرمان موتور + قیمت احتمالی - شرکت لیزینگ ایران خودرو

پس از انجام مراحل آزمایشی شاسی بلند جک اس۴ در کرمان موتور، خودروی دیگر از برند جک در کرمان موتور با نام جک T8 دیده شد.

پیکاپ جک T8 را می توان تلاش دیگری از سوی چینی ها برای ورود به بازار های ناشناخته توصیف کرد. چرا که این خودروسازان تا پیش از این عمده خودروهای وانت و کامیونت را با قیمتی ارزان و امکانات رفاهی اندک برای استفاده های کاری تولید می کردند، اما وانتی مانند جک تی ۸ به وضوح می توان در رده خودروهای نسبتا گران قیمت با کاربرد تفریحی و خانوادگی قلمداد شود.

جک T8

طراحی جک T8

جلو پنجره کرومی با خطوط افقی قطور احساس قدرت و استحکام را به بیننده منتقل می کند و در کنار خطوط روی کاپوت، سپر جدید و گرافیک چراغ های جلو، ظاهری خشن و عضلانی به این خودرو بخشیده است. همچنین لوگوی این شرکت با طراحی خاص آن برای خودروهای پیکاپ، بر روی جلو پنجره این خودرو نقش بسته است. خطوط روی درب ها و همچنین فلاپ های روی گلگیر، رینگ های دو رنگ آلومینیومی و رکاب زیر درب ها، ظاهر زیبایی را در نمای جانبی برای این خودرو پدید آورده است.

جک T8 دو کابین، از نظر ابعادی دارای طول، عرض و ارتفاع به ترتیب ۵۳۲۵، ۱۸۸۰ و ۱۸۳۰ میلیمتری بوده و فاصله محوری ۳۰۹۰ میلیمتری آن، نوید فضای کابین مناسبی را هم در ردیف جلو و هم در ردیف عقب می دهد. همچنین ابعاد اتاق بار این خودرو دارای فضای نسبتا مناسبی است و به لطف محور عقب قدرتمند آن در کنار مشخصات فنی مناسب، توان حمل بار به میزان ۹۰۰ کیلوگرم به صورت استاندارد را دارد که برای انواع مصارف شهری و بین شهری مناسب است.

قابلیت های آفرود جک T8

این خودرو دارای زاویه حمله ۳۰ درجه ای،‌ زاویه فرار ۲۲ درجه ای، قابلیت پیمایش شیب ۳۰ درصدی و حداقل فاصله ۲۱۰ میلیمتری از سطح زمین است. همچنین مبحث مهم دیگری که در پیمایش مسیرهای آفرودی وجود دارد زاویه شکست است که با افزایش فاصله محوری در خودرو این زاویه کاهش می یابد و عبور از برخی مسیرهای آفرودی را برای خودروهایی با زاویه شکست کم با چالش روبرو می سازد اما این خودرو با توجه به دارا بودن فاصله محوری مناسب، از زاویه شکست مناسبی برخوردار بوده و این نیاز را نیز به خوبی پاسخ داده است.

این خودرو از سیستم انتقال قدرت ۴*۴ بهره می برد که محور عقب آن دارای قفل دیفرانسیل برقی است، که این مورد یکی از مزیت های مهم در خودروهای ۴*۴ و آفرودی محسوب می شود. همچنین سیستم ضرایب کمکی در این خودرو به وسیله چرخاندن اهرم مربوطه به صورت الکترونیکی درگیر شده تا بتواند در شرایط بحرانی راننده را یاری نموده و خودرو را از هر مسیری با سربلندی عبور دهد. علاوه بر این، نسبت ۴٫۱:۱ دیفرانسیل عقب این خودرو انعطاف پذیری قابل قبولی را برای پیمایش در انواع مسیرها و شرایط و همچنین حمل بار و یدک، فراهم آورده است.جک T8

مشخصات فنی جک T8

جک T8 از یک پیشرانه بنزینی ۴ سیلندر خطی ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر بهره می برد که توان تولید بیشینه قدرت ۱۸۸ اسب بخار در دور موتور ۵۰۰۰ دور بر دقیقه و بیشینه گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر در دورهای ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰ دور بر دقیقه را دارد. با توجه به اینکه برای خودروهای آفرودی در اختیار بودن بیشینه گشتاور در دورهای پایین موتور از اهمیت بسیاری برخوردار است، لذا سازندگان این خودرو به این مهم نیز توجه داشته و بیشینه گشتاور پیشرانه را از دورهای پایین تری در اختیار راننده قرار می دهد، که به عنوان یکی از مزایای مهم این خودرو به شمار می رود.

جک T8

وظیفه انتقال قدرت تولیدی پیشرانه به چرخ ها را یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به عهده دارد که قدرت را به هر چهار چرخ خودرو ارسال می کند. سیستم تعلیق به کار رفته در این خودرو از نوع مستقل جناغی دوبل در جلو و سیستم غیر مستقل فنر های تخت (سیستم تعلیق رایج در پیکاپ ها) در عقب، است. شایان ذکر است که هر چهار چرخ این خودرو مجهز به ترمزهای دیسکی بوده که به خوبی توان متوقف سازی این خودرو را دارند.

از دیگر ویژگی های این خودرو می توان به رینگ ۱۸ اینچی آلومینیومی، طیف وسیعی از سیستم های ایمنی، مخزن سوخت ۷۶ لیتری و استاندارد آلایندگی یورو ۵ اشاره نمود.

جک T8

قیمت احتمالی جک T8

در شرایط فعلی اقتصادی کشور، تخمین قیمت تمام شده خودروها سخت تر از همیشه به نظر می رسد، اما با توجه به قیمت گذاری سایر محصولات کرمان موتور و قیمت این خودرو در بازار چین (۱۰۰ الی ۱۲۷ هزار یوان)، به نظر می رسد که تخمین محدوده قیمتی بین ۲۵۰ الی ۳۰۰ میلیون تومان قابل تصور باشد که البته به هیچ عنوان رقم کمی نیست اما در مقایسه با سایر وانت های مدرن موجود در بازار، قیمتی رقابتی به نظر می رسد.

  • تاریخ انتشار : 13 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :