سرانجام شرکت سایپا خودروی متقاضیان را چه زمانی تحویل می‌دهد؟ - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، سایپا یکی از شرکت های خودروسازی است که در زمان های مشخصی اقدام به ثبت نام خودرو می‌کند. پراید و ساینا جزو خودروهای پرفروشی است که در لیست خودروهای ثبت نامی این شرکت قرار دارد.

سال گذشته این شرکت شروع به ثبت نام خودرو پراید و ساینا کرد و موعد تحویل خودروها را اردیبهشت امسال قید کرد.

سایپا از آنجایی که این نوع خودروها را به صورت حواله‌ای به فروش گذاشته، از افراد به صورت اقساطی پول دریافت کرده است؛ مشکلی که هم اکنون دامن‌گیر متقاضیان این خودروها شده است، اتمام پرداخت اقساط به شرکت سایپا و تحویل نگرفتن خودروهایشان است.

این شرکت پس از دریافت تمام اقساط فروش وعده تحویل ۷۵ روزه خودروها را داده است اما اکنون نه تنها هیچ خبری از تحویل خودرو نیست بلکه مجدد وعده تحویل خودرو در شهریور امسال را داده است.

سایپا چندین شماره تلفن برای پاسخگویی به مشتریان گذاشته است که در تماس با این شماره هیچ پاسخی دریافت نمی شود. افراد مختلفی با باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفتند و از وعده های دروغین این شرکت گلایه های زیادی داشتند.

یکی از متقاضیان خرید خودرو شرکت سایپا گفت: سال گذشته زمانی که شرکت سایپا ثبت نام خودرو تحویل فوری داشت، من ساینا EX ثبت نام کردم؛ امکاناتی این خودرو شامل رینگ آلومینیومی، رکاب و پشت بال همرنگ خودرو بود. اکنون مدت‌ زیادی است از زمان تحویل خودرو گذشته و هنوز هیچ خودرویی تحویل داده نشده است.

به گفته او پس از پیگیری‌های بسیار، این شرکت شهریور را برای تحویل خودرو اعلام کرده است. نکته قابل تامل این تحویل دیر هنگام این است که امکانات خودروی مذکور را تغییر داده است. به طور مثال در تحویل رینگ که قرار است رینگ ۱۳ فولادی بدهند که تفاوت قیمت ۳ میلیونی دارد همچنین رکاب ماشین کاملا حذف شده و پشت بال را برداشته اند و تکه‌ای پلاستیک جای آن گذاشته اند.

این خریدار خودرو از سایپا می گوید: این شرکت در ابتدا ۱۵ میلیون تومان سپس ۳۶ میلیون تومان از افراد برای ثبت نام دریافت کرد و قول تحویل در اردیبهشت امسال را داد. اما بعد از تحویل ندادن در اردیبهشت قول داد تا ظرف مدت ۷۵ روز دیگر این خودروها را به دست مشتریان برساند، اما همچنان که روزها می‌گذرد هیچ ماشینی تحویل داده نشده است.

یکی دیگر از متقاضیان خرید خودرو شرکت سایپا در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: سال گذشته زمانی که شرکت سایپا اقدام به ثبت نام خودرو کرد با کلی امیدواری این ماشین را ثبت نام کردم در آن زمان وعده تحویل تا اردیبهشت را دادند، اکنون که مدت زیادی از موعد تحویل گذشته خبری از تحویل کالا نیست.

به گفته او، پس از پیگیری‌های متعدد یکی از مسئولان در نهایت گفته است که هم اکنون خودرو‌هایی که در بهمن سال گذشته ثبت نام کرده اند را تحویل می‌دهیم و پس از اتمام آن‌ها سراغ متقاضیان دیگر می‌رویم.

یکی دیگر از متقاضیان خرید خودرو شرکت سایپا که خودرو ساینا را ثبت نام کرده بود، گفت: شهریور پارسال شرکت سایپا اقدام به ثبت نام خودرو پراید و ساینا کرد که موعد تحویل در آن اردیبهشت امسال قید شد، قرار بر این بود مبلغ واریزی را به صورت مقطعی واریز کنیم که در ابتدا ۱۵ میلیون، سپس در اردیبهشت که زمان تحویل خودرو بود ۳۶ میلیون تومان به حساب این شرکت واریز کردیم.

به گفته این خریدار، پس از واریز پول این شرکت خودرویی تحویل نداده است و اکنون وعده تحویل را به شهریور امسال موکول کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • تاریخ انتشار : 25 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :