سریال ادامه‌دار ارزانی دلار و طلا در امروز / پیش‌بینی رشد طلا و افت دیگر دلار / تلنگر جدی به خودروسازان - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی ملی امروز یکشنبه ۲۰ مرداد تا ساعت ۱۷ با کاهش قیمت نسبت به دیروز به ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

همچنین قیمت طلای ۱۸ عیار تا ساعت ۱۷ طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران ۴۱۲ هزار تومان گزارش شده که نسبت به روز گذشته یک روند نزولی داشته است.

با این حال مارک اوبرن، تحلیلگر بازار طلا در گفتگوی اختصاصی با تجارت‌نیوز گفته است: قیمت جهانی طلا به ۱۶۰۰ دلار هم می‌رسد. مارک اوبِرن (Mark O’Byrne)، تحلیلگر بازار طلا معتقد است، با توجه به نااطمینانی‌های سیاسی، دورنمای اقتصادی و رشد فزاینده تقاضا برای طلا، انتظار می‌رود تا پایان سال میلادی فلز زرد از مرز هزار و ۵۰۰ دلار عبور و شاید سطح هزار و ۶۰۰ دلار را هم تجربه کند.

در بازار ارز نیز یک نماینده مجلس پیش‌بینی کرده که نرخ دلار به ۱۰ هزار تومان می‌رسد. معصومه آقاپور علیشاهی با تاکید بر اینکه با تشکیل بازار متشکل ارزی نرخ دلار به راحتی به ۱۰ هزار تومان خواهد رسید، گفت: معتقدم در شرایطی که رکود اقتصادی بر کشور حاکم است و با بحران بانکی دست و پنجه نرم می‌کنیم نباید نرخ سود بانکی تغییر پیدا کند.

اما در این شرایط بازار سهام چه وضعیتی داشت؟

بورس امروز هم روز آرامی داشت.

گروه‌های بزرگ بازار مثل پتروشیمی، پالایشی، فلزی و معدنی با اینکه بهترین گزارش‌ها را منتشر کرده‌اند اما بازار به علت ریسک‌های موجود توجهی به سرمایه‌گذاری در این صنایع ندارد. بازار امروز نیز همانند روز گذشته با تغییرات ناچیز مثبت شاخص کل بورس همراه شد.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس با رشد ۰٫۲۲ درصدی، حدود ۵۷۰ واحد افزایش یافت و در کانال ۲۵۵ هزار واحدی باقی ماند.

در همین حال مطبوعات امروز به تخلفات خودروسازان و برخوردهای قضایی با آنها پرداخته‌اند.

مطالعه بیشتر: آغاز برخورد با تخلفات مدیران خودروساز / فشار جدید برای توقف تولید پراید

از اخبار مهم دیگر امروز انتشار گزارشی درباره درآمد ۳ میلیارد دلاری ترکیه از فروش ملک بود که تجارت‌نیوز در این گزارش به این مساله پرداخته‌ که چرا سرمایه‌های ایرانی به ترکیه می‌روند.

مطالعه بیشتر: دلار و طلا نزولی، بورس و نفت صعودی شدند / ۳ پیش‌بینی کوتاه‌مدت برای سرمایه‌گذارهای بازارها

  • تاریخ انتشار : 11 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :