مدل جدید رنو ساندرو RS معرفی شد؛ جذاب، ارزان و دست نیافتنی - شرکت لیزینگ ایران خودرو

چندی پیش خبر از رونمایی فیس لیفت جدید رنو لوگان، ساندرو و استپ وی برای بازار آمریکای جنوبی را منتشر کردیم. حال رنو و داچیا از فیس لیفت مدل اسپرت موسوم به ساندرو RS پرده برداری کرده اند.

شاید بتوان یکی از بزرگ ترین ویژگی های منفی خودروهای لوگان یا همان تندر ۹۰ موجود در ایران را ظاهر بشدت خشک و زمخت آن ها دانست که به کلی حس اسپرت بودن را به مخاطب عرضه نمی کند.

حالا به نظر می رسد رنو و داچیا از این موضوع درس گرفته اند و با نگاهی بر روی مدل های بالاتر همچون رنو کلیو این بار در زمینه ایجاد حس اسپرتی بودن خودرو موفق ظاهر شده اند. در همین راستا مدل رنو ساندرو RS به لطف تجهیز به چراغ و سپر جدید شبیه به مدل کوچک شده رنو مگان RS به خصوص در بخش انتهایی آن شده و طراح در زمینه ظاهر اسپرت موفق عمل کرده است.

از چراغ های LED در دو طرف سپر اسپرتی استفاده شده که دارای یک نوار کرومی مشابه با سری محصولات RS شرکت رنو است. جلو پنجره خودرو نیز مشابه با نسل فعلی محصولات رنو به آرم بزرگ رنو مزین شده است.

رنو ساندرو RS تقریبا تمام ویژگی های مورد نیاز همچون موتور تنفس طبیعی قدرتمند و جعبه دنده دستی با تنظیمات اسپرتی را داراست. در اینجا خبری از موتورهای توربو با قدرت های خیره کننده، جعبه دنده دو کلاچه چند دنده و سیستم پیچیده چهارچرخ متحرک نیست و همه چیز به طور کامل ساده طراحی شده است.

موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر رنو در این خودرو با کد F4R توانایی تولید ۱۴۲ اسب بخار را دارد اما اگر از سوخت اتانول در آن استفاده کنید حداکثر قدرت خودرو به ۱۴۸ اسب بخار می رسد. سوخت اتانول تقریبا در کشورهای آمریکای جنوبی رایج است. جعبه دنده ۵ سرعته دستی نیز وظیفه انتقال قدرت چرخ های جلو را به عهده دارد.

به مدد این موتور در رنو ساندرو RS توانایی رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها در ۸ ثانیه مهیا شده و خودرو در ۲۰۲ کیلومتر بر ساعت به حداکثر سرعت خود می رسد. این اولین محصول از سری RS شرکت رنو است که در خارج از کشور فرانسه مهندسی می شود.

رنو ساندرو

این هات هچ اقتصادی قیمتی در حدود ۱۴ هزار پوند (۲۰۳ میلیون تومان) دارد که برچسب قیمتی آن حتی از ارزان ترین هات هچ های اقتصادی جهان همچون فولکس واگن اپ GTI نیز کمتر است.

در هر صورت به نظر می رسد رنو و داچیا با توجه به تجربیات کسب شده از نسل های قدیمی محصولات خود در بازارهای از دست رفته ای همچون ایران نسل جدید محصولات خود را با جذابیت های ظاهری و فنی بیشتر در کنار قیمت فوق رقابتی عرضه می کنند تا نسل جدیدی از خریداران را به سمت خود جذب کنند.

با این حال این شرکت ظاهرا برنامه ای برای عرضه این محصول ارزان در اروپای غربی ندارد و فعلا بناست تا RS جدید نیز همچون نسل قبلی، مدلی مختص به بازار آمریکای لاتین باشد، هرچند شاید در شرایط آرمانی، شانسی برای عرض اندام این محصول اسپرت اقتصادی در بازار ایران نیز وجود داشت، اما با توجه به تحریم های یکجانبه آمریکا و شرایط فعلی، حتی مدل های ساده و نسل قدیمی ساندرو نیز در بازار ایران دست نیافتنی شده اند و از این رو تصور عرضه مدل RS جدید در کشور، کاملا دور از ذهن به نظر می رسد.

  • تاریخ انتشار : 08 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :