مسابقه درگ لامبورگینی هوراکان پرفورمانته و پورشه ۹۱۱ توربو S [تماشا کنید] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

دست اندرکاران سایت انگلیسی Carwow این روزها بیش از هر زمان دیگری مشغول برگزاری مسابقات درگ هستند. در یکی از آخرین مسابقات این چنینی مت واتسون و دیگر دوستان وی لامبورگینی هوراکان پرفورمانته را در برابر پورشه ۹۱۱ توربو S قرار داده اند.

احتمالا می دانید که گاو وحشی ایتالیایی ها نیروی خود را از یک موتور ۵٫۲ لیتری V10 دریافت می کند. این موتور بدون فناوری توربوشارژ، توانایی تولید ۶۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. نیروی تولیدی توسط این موتور قدرتمند از طریق گیربکس هفت سرعته خودکار به هر چهار چرخ منتقل می شود.

huracan-performante-drag-races-911-turbo-s-volkswagen-wins (1)

نیروبخش کوپه جذاب آلمانی یک موتور ۳٫۸ لیتری شش سیلندر است. این موتور تخت توئین توربو به لطف مهندسی بالای ژرمن ها ۵۸۰ اسب بخار قدرت ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. مثل هوراکان پرفورمانته، ۹۱۱ توربو S نیز از گیربکس هفت سرعته خودکار بهره برده و هر چهار چرخ آن محرک هستند.

huracan-performante-drag-races-911-turbo-s-volkswagen-wins

هوراکان پرفورمانته ۳۰۰ کیلوگرم از ۹۱۱ توربو S سبک تر است

اگر چه پورشه ۹۱۱ توربو S به لحاظ گشتاور نسبت به هوراکان پرفورمانته در وضعیت بهتری قرار دارد، اما وزن آن به میزان قابل توجهی بیشتر است. طبق کاتالوگ این خودرو ۱۷۰۰ کیلوگرم و رقیب ایتالیایی ۱۴۰۰ کیلوگرم وزن دارد. به غیر از وزن، هوراکان پرفورمانته از لحاظ قدرت موتور نیز از ۹۱۱ توربو S برتر است.

huracan-performante-drag-races-911-turbo-s-volkswagen-wins (6)

حال که با مشخصات دو مدل آشنا شدید، دعوت می کنیم ویدیوی رویارویی آنها را هم مشاهده فرمایید. از آنجایی که رقابتی تنگاتنگ بین این دو خودروی اسپرت پرطرفدار جریان پیدا می کند، پیشنهاد می کنیم در اولین فرصت تماشای کلیپ ضمیمه شده را در میان برنامه هایتان بگنجانید.

هر دو برند پورشه و لامبورگینی زیرمجموعه فولکس واگن هستند

اما چنانچه به هر دلیلی نمی توانید ویدیوی این مصاف هیجان انگیز را تماشا کنید، باید به اطلاعتان برسانیم در مسابقه درگ یک چهارم مایل پورشه ۹۱۱ توربو S عملکرد بهتری به نمایش گذاشته و با ثبت رکورد ۱۰٫۳ ثانیه، زودتر از رقیب از خط پایان عبور می کند. هوراکان پرفورمانته هم توانست رکورد ۱۰٫۴ ثانیه را بر جای بگذارد.

درگ لامبورگینی

در مسابقه شتابگیری ثانویه با سرعت اولیه ۶۴ کیلومتر در ساعت این هوراکان پرفورمانته است که برتری خود را به رخ کشیده و موفق به سبقت گیری خفیف از ۹۱۱ توربو S می شود.

در تست ترمزگیری با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت هم، هوراکان پرفورمانته بهتر عمل کرده و با توقف در مسافتی کوتاه تر به برتری می رسد. بنابراین می توان گفت که نماینده ایتالیایی ها با نتیجه ۲ بر ۱ بر نماینده ژرمن ها پیروز می شود.

  • تاریخ انتشار : 27 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :