مسابقه درگ لامبورگینی هوراکان پرفورمانته و اونتادور SV [تماشا کنید] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

مت واتسون و دیگر دوستان وی در Carwow این بار به سراغ دو خودروی هیجان انگیز از کمپانی لامبورگینی رفته و یک رقابت درون خانوادگی را ترتیب داده اند. این دو مدل عبارتند از هوراکان پرفورمانته و اونتادور SV.

احتمالا می دانید که نیروبخش هوراکان پرفورمانته همان موتور ۵٫۲ لیتری V10 مشترک با هوراکان استاندارد است، با این تفاوت که به لطف بهینه سازی های انجام شده قدرت این موتور تنفس طبیعی در پرفورمانته به ۶۳۱ اسب بخار و گشتاور آن به ۶۰۱ نیوتن متر افزایش یافته است.

lamborghini-aventador-sv-versus-huracan-performante-drag-race (4)

هوراکان پرفورمانته وزنی برابر با ۱۵۵۵ کیلوگرم داشته و طبق کاتالوگ می تواند در عرض ۲٫۹ ثانیه سرعت خود را به ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) در ساعت برساند. این خودرو با قیمتی در حدود ۲۸۰ هزار دلار به فروش می رسد.

lamborghini-aventador-sv-versus-huracan-performante-drag-race (2)

لامبورگینی اونتادور SV نیروی خود را از موتوری V12 که ۶٫۵ لیتر حجم دارد، دریافت می کند. مثل هوراکان پرفورمانته، موتور اونتادور SV نیز فاقد فناوری توربوشارژ است، با این حال می تواند ۷۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

lamborghini-aventador-sv-versus-huracan-performante-drag-race (7)

طبق اطلاعات رسمی این نسخه از اونتادور وزنی برابر با ۱۷۶۹ کیلوگرم داشته و صفر تا ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) در ساعت را در عرض ۲٫۸ ثانیه محقق می کند. برای خرید این خودرو هم باید حدود ۵۰۰ هزار دلار کنار گذاشت.

lamborghini-aventador-sv-versus-huracan-performante-drag-race (5)

حال که با مشخصات دو خودروی حاضر در مسابقه درگ Carwow آشنا شدید، دعوت می کنیم ویدیوی رویایی مربوطه را نیز تماشا فرمایید. پیش از تماشای ویدیو شاید شما هم فکر کنید که در مسیر مستقیم و مسابقه درگ، اونتادور SV باید بتواند بر برادر کوچک تر خود چیره شود. اما این برتری روی کاغذ بوده و در شرایط واقعی فاکتورهایی دیگر می توانند تعیین کننده باشند.

چنانچه به هر دلیلی نمی توانید ویدیوی فوق را مشاهده فرمایید، باید به اطلاعتان برسانیم در مسابقه درگ این هوراکان پرفورمانته است که به لطف چسبندگی مناسب تر و در نتیجه شروع حرکت بهتر، از اونتادور SV پیش افتاده و برتری خود را تا خط پایان حفظ می کند.

در مسابقه شتابگیری ثانویه نیز باز هوراکان پرفورمانته برتری خود را به رخ کشیده و سریع تر از برادر بزرگ تر خود ظاهر می شود. اما در مسابقه ترمزگیری بالاخره نوبت به اونتادور SV می رسد تا خودی نشان داده و حداقل در یکی از تست ها بر هوراکان پرفورمانته پیروز شود.

با در نظر گرفتن سه تست برگزار شده می توان گفت که هوراکان پرفورمانته با نتیجه ۲ بر ۱ اونتادور SV را شکست می دهد. بد نیست اشاره کنیم لامبورگینی هر دوی این مدل ها را با هدف تجربه هیجان در پیست توسعه داده است.

  • تاریخ انتشار : 11 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :