نگاهی به مشخصات و آپشن های هیوندای توسان ۲۰۲۰ - شرکت لیزینگ ایران خودرو

هیوندای خود را برای عرضه مدل ۲۰۲۰ از کراس اوور محبوب و پرطرفدار توسان در خاک ایالات متحده آماده می کند. این نسخه از توسان با رنگ های جذاب تر و امکانات رفاهی و ایمنی بیشتر به فروش خواهد رسید.

به گفته کره ای ها اگر چه توسان ۲۰۲۰ با رنگ های جدیدی عرضه نمی شود، اما در طیف رنگ های موجود بازنگری شده است. اگر بخواهیم دقیق تر اشاره کنیم باید بگوییم نقره ای مذاب با نقره ای اختری، خاکستری کالیزیوم با خاکستری نیروی مغناطیسی، سفید درخشان با سفید زمستانی و سفید صدفی با سفید خامه ای جایگزین شده اند.

به دلیل اینکه فیس لیفت این نسل از توسان سال گذشته معرفی شد، تغییرات در مدل ۲۰۲۰ محدود هستند. همانطور که پیشتر به اطلاعتان رسانده ایم در فیس لیفت توسان، هیوندای تغییرات ظاهری و باطنی نسبتا گسترده ای اعمال کرده و در بخش های مختلف بازنگری کرده بود.

جایگزینی موتور ۱٫۶ لیتری و توربوی ۱۷۵ اسب بخاری با نمونه ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی که ۱۸۱ اسب بخار دارد، از مهم ترین بروزآوری های فیس لیفت هیوندای توسان ۲۰۲۰ در بخش فنی بود. این موتور جدید با گیربکس شش سرعته خودکار ترکیب شده است.

مدل های پایه توسان ۲۰۲۰ کماکان از همان موتور ۲ لیتری قبلی بهره خواهند برد. این موتور ۱۶۱ اسب بخار قدرت و ۲۰۳ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و در تریم های Value و SE به کار گرفته می شود. موتور ۲٫۴ لیتری هم نیروبخش تریم های SEL، اسپرت، Limited و Ultimate خواهد بود.

هیوندای توسان ۲۰۲۰ به صورت استاندارد با انبوهی از تجهیزات ایمنی راهی خیابان ها خواهد شد. از جمله این تجهیزات می توان به مواردی مثل سیستم کمک به حفظ خودرو در بین خطوط و اخطار تمرکز راننده اشاره کرد.

برای این کراس اوور کره ای تجهیزات دیگری چون سیستم کمکی پیشگیری برخورد از جلو با امکان تشخیص عابر پیاده، نوربالای خودکار، برف پاک کن های حساس به باران، سیستم دید همه جانبه اطراف و کروز کنترل هوشمند با قابلیت توقف و شروع حرکت خودکار به صورت آپشن قابل انتخاب هستند.

هیوندای توسان 2020

علاوه بر موارد یاد شده باید گفت نمایشگر ۷ اینچی لمسی برای سیستم اینفوتینمنت هیوندای توسان ۲۰۲۰ استاندارد است. این سیستم به صورت پیشفرض از اندروید اوتو و اپل کارپلی پشتیبانی می کند. خریداران این خودرو قادر خواهند بود شارژ بی سیم و سرویس انحصاری Blue Link را نیز به عنوان آپشن سفارش دهند.

درباره قیمت توسان ۲۰۲۰ حرفی به میان نیامده، اما طبق روال مرسوم در کشورهای پیشرفته بعید است که بهای مدل جدید تفاوت فاحشی با مدل سال قبل داشته باشد. بد نیست اشاره کنیم توسان ۲۰۱۹ با بهای تقریبی ۲۳ هزار دلار به فروش می رسد.

  • تاریخ انتشار : 13 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :