کانسپت آکیورا Type S معرفی شد؛ یک سامورایی جذاب و خوش استیل با تکنولوژی هوندا - شرکت لیزینگ ایران خودرو

پس از انتشار چندین تیزر، آکیورا بالاخره از جدیدترین کانسپت خود با نام Type S رونمایی کرد. این خودروی مفهومی در واقع پیش نمایشی از نسل آتی TLX بوده و به احتمال زیاد احیا کننده برند پرفورمنس Type S خواهد بود. مدل های حامل نشان این برند از عملکرد فنی بهتری نسبت به نسخه های استاندارد برخوردار هستند.

acura-type-s-concept-sedan (1)

بی تردید در برخورد اول با آکیورا Type S طراحی جسورانه و خاص آن بیش از هر چیز دیگری جلب توجه می کند. این سدان مفهومی در مقایسه با محصولاتی چون NSX و RDX جذاب تر دیده شده و حس هیجان را به بیننده القا می کند.

در نمای روبرو کانسپت آکیورا Type S چهره خشنی دارد؛ این چهره به واسطه بهره گیری از المان هایی چون جلوپنجره پنج ضلعی بزرگ، چراغ های کشیده با زوایای تیز، خطوط برجسته و ورودی های هوای حجیم سپر و همچنین اسپلیتر فیبرکربنی حاصل شده است.

acura-type-s-concept-sedan (3)

طراحی اسپرتی که از دماغه خودرو شروع شده، به تدریج به سمت عقب آن نیز امتداد پیدا کرده و شاهد بهره گیری از یک کاپوت کشیده هستیم. این ویژگی در ترکیب با شیب زیبای قسمت انتهایی سقف، برآمدگی اسپویلر کوچک صندوق عقب، رینگ های ۲۱ اینچی آلیاژی و خط تیز روی درها، نمای جانبی آکیورا Type S را کاملا پویا نشان می دهد.

acura-type-s-concept-sedan (5)

کالیپرهای ترمز ۴ پیستونه ساخت شرکت معروف برمبو هستند

طراحان آکیورا Type S در نمای عقب هم حوصله به خرج داده و مشخص است که زمان زیادی را صرف جزئیات کرده اند. در این بخش المان های جذابی چون چراغ های LED باریک، قوس زیبای صندوق، سپر عضلانی، چهار خروجی گرد اگزوز و دیفیوزر فیبر کربنی چشم ها را به سمت خود فرا می خوانند.

acura-type-s-concept-sedan (7)

متاسفانه آکیورا اطلاعاتی درباره مشخصات فنی مفهومی Type S منتشر نکرده و تنها به گفتن "موتوری با عملکرد بالا" بسنده نموده است. با وجود این پیشتر وقتی که کمپانی لوکس ساز ژاپنی از احیای برند Type S خبر داده بود، همزمان از یک موتور V6 نیز پرده برداری کرد. در آن زمان گفته شد که این موتور مخصوص برند Type S خواهد بود.

آکیورا

به غیر از این موتور قدرتمند با مشخصاتی نامعلوم، می دانیم که کانسپت آکیورا Type S از سیستم چهار چرخ محرک پیشرفته این کمپانی – موسوم به SH-AWD – هم بهره می برد.

acura-type-s-concept-sedan (4)

درباره زمان دقیق عرضه TLX Type S نیز چیزی گفته نشده، اما از آنجایی که آکیورا تایید کرده نسخه های رده بالای Type S در عرض نهایتا دو سال راهی بازار خواهند شد، طرفداران این برند مدت زیادی را در انتظار به سر نخواهند برد.

  • تاریخ انتشار : 15 August 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :