آئودی RS7 اسپرتبک با چهره ای جذاب و پیشرانه ای قدرتمند در فرانکفورت رونمایی شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

کمپانی آئودی از نسل جدید سدان زیبای RS7 اسپرتبک در نمایشگاه خودروی فرانکفورت پرده برداری کرد. این خودرو در واقع نسخه تقویت شده A7 بوده و طراحی فوق العاده جذابی دارد.

2020-audi-rs7-sportback-at-the-2019-frankfurt-motor-show

همانند سایر مدل های مزین به نشان RS، در این خودرو نیز جلوپنجره به رنگ مشکی در آمده است. در دو طرف جلوپنجره ورودی های هوای مثلثی شکل تعبیه شده اند تا نقشی مثبت در تهویه ترمزها ایفا کنند.

چراغ های آئودی RS7 اسپرتبک یکی از شاخص ترین ویژگی های ظاهری آن به شمار می روند. این چراغ ها که توجه ویژه ای به گرافیک آنها شده، RS7 اسپرتبک را خشن نشان می دهند. نمای عقب و کابین RS7 اسپرتبک نیز جذابیت بالایی داشته و بعید به نظر می رسد مورد پسند کسی واقع نشوند.

audi-rs-7-sportback-2019 (5)

نیروبخش آئودی RS7 جدید یک پیشرانه هیبرید نرم ۴۸ ولتی است. قلب اصلی این پیشرانه را موتور ۴ لیتری V8 توئین توربو تشکیل می دهد. به لطف این پیشرانه که پیشتر در RS6 Avant هم به کار گرفته شده، RS7 اسپرتبک قدرتی برابر با ۵۹۱ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۸۰۰ نیوتن متر دارد.

audi-rs-7-sportback-2019 (8)

ارباب حلقه ها مدعی است RS7 اسپرتبک شتاب صفر تا صد را در عرض تنها ۳٫۶ ثانیه محقق نموده و می تواند به نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت (محدود شده به صورت الکترونیکی) دست پیدا کند. در صورت سفارش پکیج های Dynamic و Dynamic Plus محدودیت سرعت رفع شده و حداکثر سرعت RS7 اسپرتبک به ترتیب به ۲۸۰ و ۳۰۵ کیلومتر در ساعت می رسد.

audi-rs-7-sportback-2019 (3)

سیستم تعلیق تطبیق پذیر بادی یکی دیگر از نقاط مشترک RS7 اسپرتبک و RS6 Avant است. در حالت استاندارد، RS7 اسپرتبک ۲۰ میلی متر ارتفاع کمتری نسبت به A7 دارد. هنگام حرکت با سرعت ۱۲۰ کیلومتر، سیستم تعلیق این خودرو ۱۰ میلی متر از ارتفاع می کاهد تا هوا روی بدنه بهتر جریان پیدا کند.

audi-rs-7-sportback-2019 (6)

برای مواقعی مثل ورود به پارکینگ که معمولا دماغه خودروهای کم ارتفاع به زمین گیر می کند، حالتی به نام lift mode تعریف شده است. با انتخاب این حالت سیستم تعلیق RS7 بیست میلی متر ارتفاع آن را افزایش می دهد.

بر اساس برنامه ریزی ها فروش RS7 اسپرتبک از اوایل سال آینده آغاز می شود. درباره قیمت این سدان سریع و زیبا اطلاعاتی منتشر نشده است.

audi-rs-7-sportback-2019 (9)

گفتنی است ارباب حلقه ها به غیر از نسل جدید RS7 اسپرتبک از یک مفهومی پیشرفته به نام AI:TRAIL quattro نیز در نمایشگاه خودروی فرانکفورت پرده برداری کرده است. این مفهومی با هدف ترکیب فناوری خودران، پیشرانه الکتریکی و توانمندی های آفرود بالا توسعه یافته است.

  • تاریخ انتشار : 12 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :