از واردات خودروهای روسی تا پراید ۳۷ میلیونی! / لیست آخرین قیمت خودروهای خارجی و داخلی - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته اخیر یک کارشناس بازار خودرو گفته است: با توجه به روابط دیرینه میان ایران و روسیه قرار است خودروهای روسی جایگزین خودروهای ایرانی شوند. این در حالی است که لادا هیچ‌گاه جایگزین خودروهای چینی در ایران نخواهد شد.

بابک صدرایی اضافه کرد: با توجه به مناسبات نزدیک سیاسی میان ایران و روسیه قرار است خودورهای روسی جایگزین خودروهای بازار ایران شوند؛ این در حالی است که خودرو لادا جایگزین خودروهای چینی نخواهد شد. البته باید عنوان کرد که روسی‌ها در بخش خودروسازی ایران نتوانستند حضور قوی داشته باشند؛ چرا که سبک تولید این خودروها همانند ال ۹۰ و ساندرو است. در حالی که قشر جوان امروز سبک پلتفورم این نوع خودروها را نمی‌پسندد.

مطالعه بیشتر: خودروهای روسی وارد ایران می‌شوند

در همین حال در هفته جاری درباره بهای ماشین اعلام شد: قیمت پراید ۱۱۱ معادل ۳۹ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان، قیمت پراید ۱۳۱ معادل ۳۷ میلیون و ۳۸۱ هزار تومان، قیمت پراید ۱۵۱ معادل ۴۰ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان و تیبا صندوق‌دار معادل ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان توسط شبکه ایران کالا در تلویزیون به عنوان قیمت کارخانه اعلام شده است.

واکنش وزیر صنعت به تجدید دارایی خودروسازان

در ابتدای هفته جاری وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تجدید ارزیابی یکی از رویه‌های جاری در تمامی واحدهای صنعتی است، گفت: مخالفت من با ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو درست نیست و بنده صغیر نیستم و می‌توانم نظر خود را بیان کنم.

این سخنان درحالیست که در هفته اخیر خبری منتشر شد که نشان می‌داد: بررسی آمار تولید خودرو تا پایان مرداد سال جاری گویای فاصله گرفتن خودروسازان از هدف‌گذاری صورت گرفته توسط وزارت صمت برای تولید محصولات سواری در سال ۹۸ است.

علاوه بر انحراف از هدف‌گذاری تولید خودرو در هفته جاری اعلام شد که مراکز اسقاط خودروهای فرسوده ساقط شد.

ارزآوری ۴۰۰ میلیون دلاری قطعات خودرو در سال گذشته، اعلام آخرین وضعیت تولید خودرو در کشور و انتشار قیمت انواع خودرو داخلی و خارجی نیز از دیگر اخبار هفته جاری بودند.

آنچه در زیر می‌بینید، جدول آخرین قیمت پرفروش‌ترین خودروهای خارجی است:

لیست آخرین قیمت خودروهای خارجی در بازار

آخرین جدول قیمت پرفروش‌ترین خودروهای داخلی به شرح زیر است:

لیست آخرین قیمت خودروهای داخلی

مطالعه بیشتر: خودرو بخریم یا نخریم؟

  • تاریخ انتشار : 12 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :