تولید ال ۹۰ و دانگ فنگ متوقف شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، بازه زمانی انتشار گزارش‌های ماهانه تولید و فروش شرکت‌های حاضر در بورس فرا رسیده است. شرکت ایران خودرو در گزارش ماهانه منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال جاری، خبرهای خوبی را برای سهام‌داران خود به همراه نداشته است.

کاهش مبلغ فروش

این شرکت در گزارش دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ، با کاهش بیش از ۱۷ درصدی مجموع مبلغ فروش کلیه محصولات خود مواجه بوده و از رقم ۱٫۸ هزار میلیارد تومان در بازه یک ماهه منتهی به ۳۱ مرداد ۹۸ ، به رقم ۱٫۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

توقف دو گروه خودرویی

پس از توقف تولید سوزوکی ویتارا در مرداد ماه، در گزارش شهریور ماه ایران خودرو نیز شاهد توقف تولید دو گروه خودرویی دیگر هستیم؛ در این ماه، میزان تولید خودروی ال ۹۰ در صفر شده و تنها ۷۸ دستگاه باقی مانده از دوره‌های قبل به ارزش ۳٫۴ میلیارد تومان به فروش رفته است. در مجموع شش ماهه نخست امسال هم ۶۶ میلیارد تومان از این محصول فروش رفته است.

همچنین در ادامه، این گزارش ماهانه نشان می‌دهد که تولید خودروی دانگ فنگ نیز همچون ال ۹۰ در آخرین ماه تابستان متوقف شده و صرفا ۲۷۵ دستگاه از آن به ارزش ۴۲.۴ میلیون تومان برای هر خودرو و مجموع ۱۱٫۶ میلیارد تومان به فروش رفته است. در مجموع شش ماهه ۱۴۰ میلیارد تومان از این خودرو فروخته است.

مطالعه بیشتر: بورس آرام و منطقی صعود می‌کند / خودرو و بانک، پیشتازان احتمالی دومین هفته پاییز

  • تاریخ انتشار : 28 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :