ثبات دلار، رشد طلا و افت بورس / قیمت خودرو چه خواهد شد؟ / خودرویی که تولیدش متوقف شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۷ بدون هیچ تغییری، ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام شده است.

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز یکشنبه هفتم مهر تا ساعت ۱۷ با ۹۰۰ تومان افزایش به ۴۰۶ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه امامی هم در بازار آزاد امروز یکشنبه هفتم مهر تا ساعت ۱۷ با ۱۵ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۲۱ هزار تومان رسید.

اما در این شرایط بورس چه اوضاعی داشت؟ بورس در هفتمین روز از پاییز کار خود را با رشد قابل قبولی آغاز کرد و تا محدوده دو هزار واحد افزایش نیز پیش رفت. اما رفته رفته و در عرض کمتر از یک ساعت، فشار عرضه‌ها افزایش یافت و بازار شاهد افت شد.

مطالعه بیشتر: روز افول سهم‌های بنیادی / جریان نقدینگی، عامل برگشت بازار / فردا بورس چه می‌شود؟

شاخص بورس امروز منفی شد.

در همین حال امروز اخباری درباره توقف تولید سراتو و رشد قابل توجه تولید و فروش پراید، ۲ برابر شدن وام‌دهی بانک پارسیان که وام دادن به زیانش است، ثبت زیان هزار میلیاردی بابت پرداخت سود سپرده‌های بانکی در عملکرد بانک صادرات، ثبت سود ماهانه ۴۸ میلیارد تومانی در عملکرد بانک خاورمیانه، موج جدید واکنش‌ به دستورالعمل نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی، مقایسه بازار مسکن تهران با دیگر استان‌ها و کاهش فاصله تورمی بین دهک‌های درآمدی منتشر شده است.

همچنین امروز تجارت‌نیوز در ویدئویی به این مساله پرداخته که آینده قیمت خودرو چه می‌شود؟

در پنج ماهه نخست امسال تولید خودروهای سواری کاهش یافته اما مقامات مسوول از افزایش تولید در آینده و انعقاد قراردادهایی برای تقویت بخش تولید خبر داده‌اند، همچنین دبیر واردکنندگان خودرو هم از تلاش برای آزادسازی دپوی شش هزار خودرو خارجی در گمرکات خبر داده و علاوه بر این به نظر می‌رسد سال آینده بازار خودرو دچار بحران تقاضا شود.

  • تاریخ انتشار : 29 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :