جریمه سنگین مرسدس بنز به علت تولید بیش از حد مجاز NOx در مدل های دیزلی - شرکت لیزینگ ایران خودرو

سرانجام شرکت مرسدس بنز نیز به علت انتشار بیش از حد مجاز نیتروژن اکسید (NOx) در مدل های دیزلی با جریمه به نسبت سنگین رو به رو شد.

شرکت مادر مرسدس بنز یعنی دایملر خبر از جریمه ۸۷۰ میلیون یورویی (۱/۴ میلیارد دلاری) در کشور آلمان داده است. دلیل این جریمه تولید بیش از حد مجاز نیتروژن اکسید توسط مدل های دیزلی این شرکت بزرگ عنوان شده است.

طبق اطلاعات در حدود ۶۸۴ هزار دستگاه خودرو دیزلی در کشور آلمان به فروش رسیده که بیش از حد مجاز این آلاینده را تولید می کنند.

Mercedes-Benz Kundencenter Bremen

در بیانیه دایملر این شرکت حکم دادستان عمومی اشتوتگارت را به چالش نکشیده است چرا که به نفع دایملر بوده تا با پرداخت جریمه به این مسئله خاتمه دهد.

در ادامه این بیانیه دایملر اعلام کرده است که این جریمه تاثیر منفی در سوددهی پیش بینی شده این شرکت نخواهد داشت و برای چنین مجازاتی از قبل آماده بوده است.

دایملر ۴ میلیون یورو به علت "سهل انگاری در انجام وظایف نظارتی" به صورت مستقیم جریمه شده و باقیمانده جریمه نیز از سود آتی شرکت پرداخت خواهد شد.

مرسدس بنز

پیش از این شرکت فولکس واگن و رسوایی دیزل گیت آتش جریمه های میلیارد دلاری شرکت های آلمانی را روشن ساخت و باعث شد تا بر روی میزان تولید گازهای گلخانه ای NOx در موتورهای دیزلی دیگر شرکت ها تمرکز شود.

سال گذشته دو شرکت فولکس واگن به مبلغ ۱٫۶ میلیارد دلار و آئودی به مبلغ ۱٫۳ میلیارد دلار محکوم شدند و شرکت پورشه نیز به علت دست داشتن در پرونده دیزل گیت در حدود ۸۶۵ میلیون دلار جریمه شد.

پیش از این در خبری به کشف یک نرم افزار غیرقانونی در مدل های دیزلی شرکت مرسدس بنز پرداخته بودیم و خبر از احتمال جریمه سنگین این شرکت داده بودیم. در خبر دیگری نیز به مافیای بزرگ خودروسازی آلمان یعنی همکاری مخفیانه بی ام و، دایملر و فولکس واگن پرداخته بودیم که به صورت غیر مستقیم به دنبال نقض رقابت سالم در بازار خودرو بودند.

  • تاریخ انتشار : 27 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :