خالی شدن باتری تسلا مدل S پلیس در حین عملیات تعقیب و گریز - شرکت لیزینگ ایران خودرو

یکی از کارخانه های مهم کمپانی تسلا در شهر فریمانت (Fremont) ایالت کالیفرنیا قرار دارد. دپارتمان پلیس این شهر به منظور نشان دادن حمایت های خود از تسلا و اتومبیل های برقی، یک دستگاه مدل S را به ناوگان خود اضافه کرده و در برخی ماموریت ها از آن استفاده می کند.

tesla model s police (2)

اما در اتفاق جالبی که تعداد زیادی از نشریات آمریکایی به آن پرداخته اند، تسلا مدل S پلیس فریمانت در میانه های یک تعقیب و گریز با اتمام شارژ باتری مواجه شده و ماموریت خود را نیمه کاره رها کرده است!

آنطور که در گزارش های اولیه آمده تسلا مدل S مذکور جلوتر از بقیه سایر خودروهای پلیس فریمانت با سرعتی در حدود ۱۲۰ مایل (۱۹۳ کیلومتر) در ساعت مشغول تعقیب خودروی مجرمین بوده است.

جسی هارتمن (Jesse Hartman) افسر پلیسی که وظیفه هدایت تسلا مدل S را بر عهده داشته در مصاحبه خود گفته هنگام تعقیب ناگهان متوجه شده تنها ۶ مایل (۹٫۶ کیلومتر) دیگر از برد حرکتی سدان برقی باقی مانده است. به همین خاطر وی از سایر خودروها درخواست کمک کرده است.

tesla model s police (1)

البته به گفته پلیس اندکی بعد از این حادثه، عملیات تعقیب و گریز به دلیل افزایش ترافیک و حرکت راننده مظنون در شانه جاده متوقف شده تا ایمنی سایر رانندگان حفظ شود.

پس از خالی شدن باتری تسلا مدل S جسی هارتمن ماموریت را رها کرده و به دنبال پیدا کردن شارژر روانه شده است! وی ماموران شیفت قبلی را مقصر قلمداد کرده و افزوده آنها فراموش کرده اند در شیفت خود باتری مدل S را شارژ کنند.

tesla model s police (3)

وقوع چنین اتفاقی به خوبی یکی از مشکلات اصلی استفاده از خودروهای برقی در ناوگان پلیس را آشکار می سازد. احتمالا می دانید که اتومبیل های الکتریکی برای شارژ شدن نیازمند زمانی نسبتا طولانی هستند، حال آنکه پر کردن باک مدل های بنزینی نیازمند صرف تنها چند دقیقه وقت است.

البته با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه فناوری شارژ سریع حاصل می شود، به نظر می رسد مشکل زمان شارژ خودروهای الکتریکی در آینده نه چندان دور تا حد قابل ملاحظه ای برطرف خواهد شد.

  • تاریخ انتشار : 29 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :