رسما تایید شد؛ بوگاتی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس تولید می شود - شرکت لیزینگ ایران خودرو

تقریبا یک هفته پیش بود که بوگاتی با ثبت یک رکورد خارق العاده، به اولین خودروسازی تبدیل شد که از مرز سرعت ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر) عبور می کند. در این رکوردشکنی نسخه ای ارتقا یافته از شیرون توانست سرعت باورنکردنی ۳۰۴٫۷۷۳ مایل (معادل ۴۹۰٫۴۸۴ کیلومتر) در ساعت را در پیست اهرا-لیسن فولکس واگن ثبت کند.

بوگاتی

پس از این رکوردشکنی بسیاری از کارشناسان پیش بینی کردند که بوگاتی برای ارایه نسخه ای هیجان انگیزتر از شیرون دورخیز نموده و قصد دارد با ثبت رکوردی استثنایی به پیشواز معرفی آن برود.

در مراسم ویژه ای که اخیرا به منظور گرامیداشت صد و دهمین سالگرد تاسیس بوگاتی در مولشایم برگزار شده، استفان وینکلمن مدیرعامل این کمپانی رسما پیش بینی کارشناسان را تایید کرده است.

chiron-super-sport-300 (1)

۳۰ دستگاه از شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس تولید می شود

به گفته آقای وینکلمن از نسخه رکوردشکن شیرون که دارای پسوند سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس (Super Sport 300+) است، ۳۰ دستگاه تولید خواهد شد. هر کدام از این نسخه ها بدون احتساب مالیات قیمتی برابر با ۳٫۵ میلیون یورو (معادل ۳٫۸۹ میلیون دلار) خواهد داشت.

chiron-super-sport-300 (7)

نکته جالب توجه اینکه علی رغم قیمت بسیار بالا، در طول مراسم برگزار شده یکی از افراد متمول نسبت به خرید شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس اقدام نموده و قرارداد مربوطه را همانجا و روی پروتوتایپ موجود امضا کرده است! با این حساب باید گفت ۲۹ دستگاه دیگر از شیرون رکوردشکن باقی مانده است.

2021-bugatti-chiron-super-sport-300

حداکثر سرعت مدل های تحویلی به مشتریان در ۴۴۰ کیلومتر در ساعت محدود می شود

طبق برنامه ریزی ها، تولید بوگاتی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس از سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. نکته قابل تامل اینکه برخلاف پروتوتایپ رکوردشکن، حداکثر سرعت سایر مدل ها به صورت الکترونیکی در رقم ۲۷۳٫۴ مایل (۴۴۰ کیلومتر) در ساعت محدود خواهد بود. البته نشریه تاپ گیر گزارش کرده امکان سفارش میله های محافظ کابین (رول کیج) و برداشتن محدودیت سرعت برای مشتریان مورد تایید بوگاتی فراهم شده است.

2021-bugatti-chiron-super-sport-300 (6)

جالب اینکه به گفته آقای وینکلمن به خریداران شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ اجازه داده می شود برخی مواقع به پیست اهرا-لیسن سر زده و در مسیر مستقیم ۸٫۷ کیلومتری موجود توانمندی های خودروی خود را به چالش بکشند.

شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس ۳٫۵ میلیون یورو قیمت دارد

همانطور که پیشتر به اطلاعتان رسانده ایم، بوگاتی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس نیروی خود را از همان موتور ۸ لیتری ۱۶ سیلندر چهار توربوی معروف دریافت می کند. قدرت این موتور که در چنتودیچی نیز به کار گرفته شده، به لطف بهینه سازی ها تقریبا صد واحد دیگر افزایش یافته و به ۱,۵۷۸ اسب بخار رسیده است.

با توجه به این خروجی باید گفت پیش بینی تیونر هنسی مبنی بر اینکه شیرون رکوردشکن باید قدرتی در حدود ۲,۰۰۰ اسب بخار داشته باشد، اشتباه بوده است.

در کنار ارتقای پیشرانه، در بدنه شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس نیز بازنگری شده و این ابرخودرو به لحاظ ایرودینامیکی در وضعیتی مطلوب تر از نسخه استاندارد قرار دارد. بیشترین تغییرات ایرودینامیکی در عقب خودرو رخ داده، جایی که با حذف باله عقب، ۲۵ سانتی متر به طول بدنه افزوده شده است.

آنطور که آقای وینکلمن در مراسم مذکور گفته، شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس از رینگ های منیزیمی و بدنه ای با فیبرکربن خام بهره می برد. رنگ نارنجی هم که در مدل پروتوتایپ وجود دارد، قابل شخصی سازی بوده و خریداران می توانند رنگ مورد علاقه خود را سفارش دهند.

chiron-super-sport-300 (8)

پس از شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس، بوگاتی دیگر به دنبال شکستن رکورد سرعت نخواهد بود

احتمالا می دانید پروتوتایپی که برای رکوردشکنی استفاده شد، یک صندلی داشت و کابین آن با میله های مقاوم محافظت شده بود. اما مدل هایی از شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس که به مشتریان تحویل داده می شوند، به دو صندلی مجهز شده و در حالت استاندارد در آنها خبری از میله های محافظ نخواهد بود.

chiron-super-sport-300 (9)

گفتنی است با توجه به تصمیم بوگاتی مبنی بر تولید ۳۰ دستگاه از شیرون رکوردشکن، این خودرو رسما عنوان دار سریع ترین اتومبیل تولیدی جهان خواهد بود. پیش از این و اوایل امسال نسخه تقویت شده از فورد GT توانسته بود به سرعت ۳۰۰٫۴ مایل (۴۸۳٫۴ کیلومتر) در ساعت دست پیدا کند، اما به دلیل عدم عرضه نمونه های بیشتر، عنوان مذکور به این خودروی آمریکایی اعطا نشد.

2021-bugatti-chiron-super-sport-300 (7)

آقای وینکلمن چندی پیش با انتشار ویدیویی خبر داد که بوگاتی دیگر به دنبال شکستن رکورد سرعت نخواهد بود. بنابراین به احتمال زیاد شرکت هایی چون کوئنیگزگ، هنسی و SSC North America در آینده نزدیک این رکورد را از چنگ بوگاتی بیرون خواهند کشید.

در پایان شما مخاطبین گرامی را به تماشای گالری تصاویر رسمی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس که توسط بوگاتی منتشر شده، دعوت می کنیم.

  • تاریخ انتشار : 10 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :