طوفان رنو داستر در بازار فروش کراس اوورهای اروپایی - شرکت لیزینگ ایران خودرو

بازار خودروی اروپا یک کاهش ۸٫۷ درصدی فروش را در ماه آگوست سال جاری به نسبت ماه مشابه سال میلادی گذشته تجربه کرد. با این وجود داچیا داستر توانست لقب موفق ترین خودروی بازار اروپا در این ماه را به خود اختصاص دهد.

خودروسازان با قوانین بسیار سخت گیرانه اتحادیه اروپا موسوم به WLTP مواجه شده اند که از ماه سپتامبر سال گذشته میلادی به صورت اجباری پیاده سازی شده است. با این وجود شرکت جاتو داینامیکس می گوید از نظر تعداد خودروی فروخته شده در ماه آگوست ۲۰۱۹ این دومین آگوست پر فروش در ۱۰ سال اخیر بوده است.

vw_golf_gti_clubsport_s_01

خودروسازان اروپایی در مجموع ۱،۰۷۰،۲۷۶ دستگاه خودرو در ۲۷ کشور این قاره به فروش رسانده اند که فولکس واگن گلف با وجود کاهش فروش ۲۳٫۶ درصدی توانسته رکورد فروش ۲۶٫۴۱۱ دستگاهی را به ثبت برساند و پر فروش ترین خودرو اروپا لقب گیرد. فولکس واگن گلف هفته های آخر تولید خود در نسل هفتم را پشت سر می گذارد و به زودی نسل جدید آن معرفی خواهد شد.

در رتبه بعدی داچیا داستر با فروش ۱۹٫۴۵۲ دستگاهی قرار دارد که خبر از یک رشد ۱۰٫۸ درصدی می دهد. این خودرو تبدیل به محبوب ترین SUV قاره سبز شده است.

در رتبه سوم فولکس واگن T-Roc قرار دارد که فروش ۱۸٫۲۸۲ دستگاهی را تجربه کرده است.

رتبه بعدی به داچیا ساندرو و سپس فولکس واگن پولو با فروش به ترتیب ۱۷٫۷۶۴ و ۱۶٫۶۹۲ دستگاهی تعلق می گیرد. دیگر هاچبک پر فروش نیز اوپل/واکسهال کورسا با فروش ۱۴٫۳۰۱ دستگاهی است که با توجه به آمار مذکور رتبه ۹ ام را از آن خود کرده است. نیسان قشقایی و پژو ۳۰۰۸ نیز کاهش فروش را تجربه کردند.

vw_polo_100

مرسدس بنز A کلاس و C کلاس نیز در رتبه ۱۹ و ۲۲ قرار گرفته اند. در مجموع فولکس واگن همچنان بزرگ ترین خودروساز اروپا به شمار می رود که توانسته ۱۲۸٫۸۸۲ دستگاه خودرو را در ماه آگوست به فروش برساند که یک افت ۱۳ درصدی به نسبت سال قبل را نشان می دهد. رتبه دوم به فورد تعلق می گیرد که ۶۳٫۰۴۳ دستگاه را به فروش رسانده است و رتبه سوم نیز به مرسدس بنز تعلق می گیرد که ۶۲٫۹۱۶ دستگاه خودرو را راهی جاده های قاره سبز کرده است.

داچیا داستر

نکته مهم این مطلب برای ایرانیان می تواند فروش بالای داچیا داستر به عنوان یک SUV اقتصادی باشد. نسل جدید داستر با ظاهر مدرن تر و امکانات بیشتر در کنار قیمت مناسب توانسته در بازار فوق رقابتی اروپا عملکرد مناسبی از خود به جای بگذارد. خودرویی که قرار بود در کشور ما نیز به صورت تولید انبوه با بهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان عرضه شود. مسئله ای که امروز به رویایی دست نیافتنی شبیه است.

پیش از این در مطلبی به ۱۰ خودروی پر فروش بازار انگلستان پرداختیم.

  • تاریخ انتشار : 30 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :