فراری F8 اسپایدر رونمایی شد؛ تجربه شتاب و هیجان در هوای آزاد [تماشا کنید] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

تقریبا ۶ ماه بعد از رونمایی F8 Tributo در نمایشگاه خودروی ژنو، حال فراری تصمیم گرفته از نسخه اسپایدر یا همان سقف متحرک این کوپه هیجان انگیز نیز با نام F8 اسپایدر رونمایی کند.

فراری F8 اسپایدر در واقع جانشین ۴۸۸ اسپایدر به شمار می رود. طبق انتظار F8 اسپایدر از لحاظ ظاهری شبیه F8 Tributo بوده و تا حد امکان به آن وفادار باقی مانده است. تفاوت های جزئی این دو نسخه تنها به سقف متحرک و برخی اصلاحاتی که در قسمت پشت بدنه برای قرار گرفتن اجزای سقف انجام شده، محدود می شود.

فراری F8 Tributo

فراری F8 Tributo

2020-ferrari-f8-spider (3)

فراری F8 اسپایدر

سقف فراری F8 اسپایدر در عرض ۱۴ ثانیه باز یا بسته می شود

سقف متحرک F8 اسپایدر برای باز یا بسته شدن کامل به ۱۴ ثانیه زمان نیاز دارد. این سقف در سرعت های پایین تر از ۲۸ مایل (۴۵ کیلومتر) در ساعت باز یا بسته می شود. در مقایسه با مدل جایگزین یعنی ۴۸۸ اسپایدر، فراری F8 اسپایدر ۲۰ کیلوگرم سبک تر است. اما در مقایسه با ۴۸۸ پیستا اسپایدر که از قدرت بیشتر و عملکرد فنی بهتری برخوردار است، F8 اسپایدر ۲۰ کیلوگرم وزن بیشتری دارد.2020-ferrari-f8-spider (1)

به گفته مارانلویی ها F8 اسپایدر در کنار چهره ای جذاب تر، به لحاظ ایرودینامیکی نیز در وضعیت بهتری قرار داشته و این فاکتور نسبت به ۴۸۸ اسپایدر ۱۰ درصد بهبود یافته است.

قدرت و گشتاور F8 اسپایدر به ترتیب ۵۰ و ۱۰ واحد بیشتر از ۴۸۸ اسپایدر است

نیروبخش جدیدترین خودروی کانورتیبل ایتالیایی ها همان موتور ۳٫۹ لیتری V8 توئین توربوی معروف است که توانسته چندین جایزه را کسب کند. این موتور با تولید ۷۱۱ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور، خروجی F8 اسپایدر را هم ردیف با ۴۸۸ پیستا قرار می دهد.

2020-ferrari-f8-spider (2)

فراری F8 اسپایدر شتابی برابر با ۲٫۹ ثانیه دارد

با تکیه بر پیشرانه قدرتمند، فراری F8 اسپایدر برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر تنها به ۲٫۹ ثانیه زمان نیاز دارد. این رکورد یک دهم ثانیه نسبت به رکورد ۴۸۸ اسپایدر بهتر است.

دستیابی به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت هم نیازمند ۸٫۲ ثانیه است که آن هم در مقایسه با ۴۸۸ اسپایدر نیم ثانیه سریع تر است. در صورت فراهم بودن مسیر مستقیم F8 اسپایدر می تواند نهایت سرعت ۳۴۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کند. بد نیست اشاره کنیم حداکثر ۴۸۸ اسپایدر برابر ۳۲۵ کیلومتر در ساعت است.

2020-ferrari-f8-spider (5)

فراری F8 اسپایدر رقیب مستقیم مکلارن ۷۲۰S اسپایدر به شمار می رود

بهره گیری از مجاری ورود هوای مخصوص و منیفولدهای اگزوز Inconel که پیشتر در مدل مسابقه ای ۴۸۸ چلنج به کار گرفته شده اند، سبب افزایش قدرت و کاهش وزن فراری F8 اسپایدر به اندازه ۹٫۷ کیلوگرم شده است. همچنین برخی بهینه سازی های موتور نتیجه تجارب بدست آمده در مدل مسابقه ای مذکور هستند.

2020-ferrari-f8-spider (4)

علاوه بر مواردی که بر شمردیم، فراری F8 اسپایدر به فیلتری ویژه برای بنزین مجهز شده تا این خودروی زیبا بتواند با قوانین سختگیرانه مربوط به آلایندگی همخوانی داشته باشد. این خودرو را می توان رقیب مستقیم مکلارن ۷۲۰S اسپایدر دانست.

2020-ferrari-f8-spider (7)

شایان ذکر است به غیر از فراری F8 اسپایدر، مارانلویی ها در نظر دارند از نسخه کانورتیبل (سقف بازشونده) ۸۱۲ سوپرفست نیز پرده برداری کنند.

  • تاریخ انتشار : 09 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :