قیمت خودروهای شرکتی ارزان نمی‌شود - شرکت لیزینگ ایران خودرو

یک کارشناس خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودروهای چینی ارزان خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: خودرو یک کالای سیاسی است. ارزان شدن یا گران شدن قیمت خودرو به تصمیمات سیاسی دولتمردان بستگی دارد. جو روانی بازار نیز در قیمت خودرو هم دخیل است. چنانچه یک سری اتفاق‌های سیاسی رخ دهد قیمت تمام کالاها نیز تغییر می‌کند و بنابراین قیمت خودرو به برخی از تصمیمات سیاسی ارتباط دارد.

بابک صدرایی افزود: نه‌تنها خودروهای چینی بلکه خودروهای تولیدی نیز با افزایش هزینه روبه‌رو هستند و قیمت تمام شده این کالاها نیز به طور سرسام‌آوری گران شده است. البته با تصویب طرح دولت مبنی بر عرضه خودرو پنج درصد زیر قیمت بازار خودروسازان به نقطه سر به سر رسیده‌اند. بنابراین قیمت خودرو هیچ‌گاه ارزان نخواهد شد.

مطالعه بیشتر: خودروهای روسی وارد ایران می‌شوند

او اظهار کرد: خودروسازان معتقدند با توجه به افزایش قیمت‌ها تولید پراید دیگر صرفه اقتصادی ندارد و بنابراین تولید این مدل خودرو متوقف خواهد شد. حالا نه‌تنها هزینه‌ها برای خودروهای تولیدی گران شده بلکه واردات قطعات خودرو نیز برای تجار این حوزه صرفه اقتصادی ندارد.

صدرایی در پاسخ به این پرسش که در نیمه دوم سال قیمت خودرو چه روالی خواهد داشت؟ گفت: معمولا در نیمه دوم سال با کاهش تقاضا رو به رو هستیم. امسال نیز بازار خودرو راکدتر از سال‌های گذشته است. با این حال اما قیمت خودروهای شرکتی و تولیدی ارزان نخواهد شد.

مطالعه بیشتر: از واردات خودروهای روسی تا پراید ۳۷ میلیونی! / لیست آخرین قیمت خودروهای خارجی و داخلی

  • تاریخ انتشار : 17 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :