لندرور دیفندر ۲۰۲۰ به سیستم کنترل از راه دور آفرود مجهز می شود - شرکت لیزینگ ایران خودرو

چند هفته پیش بود که کمپانی لندرور از نسل جدید شاسی بلند محبوب و پرطرفدار دیفندر در نمایشگاه خودروی فرانکفورت پرده برداری کرد. در کنار چهره بروز و مدرن، دیفندر به برخی از آخرین تکنولوژی های آفرود مجهز شده و به واسطه همین موضوع لندرور مانور ویژه ای روی قابلیت ها و توانمندی های آفرود این نسل از دیفندر می دهد.

یکی از قابلیت هایی که لندرور قول بکارگیری آن را در دیفندر جدید داده، امکان کنترل از راه دور خودرو است. به گزارش نشریه انگلیسی Autocar این قابلیت مالکین را قادر می سازد دیفندر خود را در برخی سناریوهای آفرود معین از راه دور کنترل کنند.

به گفته استیوارت فیرث (Stuart Frith) مهندس ارشد بخش محصولات لندرور، این کمپانی تاکنون تست هایی را در رابطه با پروتوتایپ سیستم مورد بحث انجام داده است. وی تایید کرده پلتفرم جدید دیفندر ۲۰۲۰ امکان بهره گیری از این تکنولوژی را فراهم می کند.

آنطور که اعلام شده، قابلیت کنترل از راه دور دیفندر به عنوان بخشی از سیستم ۳D Scout معرفی خواهد شد. این سیستم وظیفه دارد تصاویر از راه دور مجازی از خودرو را تولید کند و برای استفاده از آن رانندگان باید یک وسیله پوشیدنی به نام کلید فعالیت (Activity Key) را همراه خود داشته باشند. این وسیله هم حضور راننده در اطراف و کنترل خودرو توسط وی را تشخیص می دهد.

با توجه به اینکه عرضه سیستم کنترل از راه دور احتمالا نیازمند کسب مجوزهای قانونی خواهد بود، هنوز مشخص نیست لندرور دقیقا چه زمانی دیفندر را به این سیستم مجهز خواهد کرد. البته در حال حاضر مدل هایی در بازار وجود دارند که با استفاده از یک اپلیکیشن موبایلی می توان آنها را پارک نموده و یا از پارکینگ خارج کرد.

RT_BMW-Remote-Control-Parking-Lead

به غیر از سیستم کنترل از راه دور که پیشتر در برخی محصولات برند رنجرور به کار گرفته شده، لندرور قصد دارد سیستمی را برای بارگذاری ویدوها در فضای ابری و پخش آنلاین ماجراجویی های رانندگان نیز توسعه دهد.

همانگونه که پیشتر به اطلاعتان رساندیم، دیفندر ۲۰۲۰ در دو نسخه ۹۰ (سه درب) و ۱۱۰ (پنج درب) تولید می شود. این شاسی بلند جان سخت در ایالات متحده با دو موتور به فروش خواهد رسید که عبارتند از:

  • موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با ۲۹۶ اسب بخار قدرت
  • موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی با توربوشارژر ۴۸ ولتی الکتریکی و ۳۹۵ اسب بخار قدرت

فروش لندرور دیفندر برای سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است. در جدول زیر می توانید قیمت نسخه های مختلف این خودرو را مشاهده فرمایید.

  • تاریخ انتشار : 28 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :