نیسان و تمسخر نمایشگاه خودروی فرانکفورت به روشی عجیب [تماشا کنید] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

نمایشگاه خودروی فرانکفورت که به اختصار IAA نام دارد، یکی از بزرگ ترین و معتبرترین نمایشگاه هایی است که در حوزه حمل و نقل برگزار می شود. این نمایشگاه یک سال به خودروهای سواری و سال دیگر به مدل های سنگین و تجاری اختصاص می یابد.

با توجه به اهمیت و اعتبار بالای IAA، بسیاری از خودروسازان، به ویژه شرکت های آلمانی و اروپایی، از این نمایشگاه برای معرفی برخی از جدیدترین محصولات خود استفاده می کنند.

کانسپت مرسدس بنز ویژن EQS یکی از ستارگان IAA 2019

کانسپت مرسدس بنز ویژن EQS یکی از ستارگان IAA 2019

اما در سال های اخیر IAA نیز مثل سایر نمایشگاه های خودرویی کمی از تب و تاب افتاده و خودروسازان بنا به دلایلی مثل صرفه جویی در هزینه ها، دیگر مثل سابق اشتیاق چندانی برای حضور در آن ندارند. به عنوان نمونه در دوره کنونی که هم اینک در حال برگزاری است، حداقل ۲۳ شرکت بزرگ غایب هستند.

نیسان یکی از غایبین مطرح به شمار می رود. این خودروساز ژاپنی با توجه به حضور پر رنگی که در اروپا دارد، می توانست از نمایشگاه خودروی فرانکفورت برای معرفی جدیدترین محصولات خود از جمله نسل جدید جوک استفاده کند، ولی با تصمیم مدیرانش قید این دوره از IAA را زد.

در عوض، نیسان به روشی غیر معمول متوسل شده و با ایجاد یک نمایشگاه کوچک در روستایی در فرانسه، نسل دوم جوک را در معرض دید عموم قرار داده است. اما آنچه که این نمایشگاه را در نوع خود جالب می کند، نام برگزیده شده برای آن یعنی فرانسفورت شو ۲۰۱۹ (Francfort Show 2019) است!

30c7ce51-2020-nissan-juke-trolls-2019-frankfurt-motor-show-7

فرانسفورت در واقع ترجمه فرانکفورت به زبان فرانسوی بوده و اسم روستایی است که نمایشگاه اختصاصی نیسان در آنجا برگزار می شود! با انتخاب این مکان، کمپانی نیسان به احتمال زیاد قصد تمسخر نمایشگاه خودروی فرانکفورت را داشته است.

14721a30-2020-nissan-juke-trolls-2019-frankfurt-motor-show-4

بازدید از نمایشگاه فرانسفورت شو ۲۰۱۹ برای عموم مردم به ویژه دارندگان نسل قبلی جوک آزاد است. نکته تامل برانگیز اینکه استقبال از این نمایشگاه آنچنان چشمگیر نبوده و تنها ۲۳ نفر از افرادی که مالک جوک هستند، به محل برگزاری نمایشگاه عزیمت کرده اند.

7afef92f-2020-nissan-juke-trolls-2019-frankfurt-motor-show-9

شایان ذکر است آلفارومئو، استون مارتین، کادیلاک، شورولت، سیتروئن، فراری، اینفینیتی، مزدا، میتسوبیشی، پژو، رولزرویس، تویوتا، ولوو و سوبارو جزو غایبان بزرگ این دوره از نمایشگاه خودروی فرانکفورت محسوب می شوند.

  • تاریخ انتشار : 13 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :