نیسان پاترول ۲۰۲۰ با تغییرات ظاهری گسترده معرفی شد - شرکت لیزینگ ایران خودرو

نیسان از فیس لیفت نسل کنونی شاسی بلند محبوب و پرطرفدار پاترول رونمایی کرد. این نسخه که به عنوان مدل ۲۰۲۰ راهی بازار خواهد می شود، تغییرات گسترده ای به خود دیده و با محصولات اخیر کمپانی نیسان همسوتر شده است.

اولین تغییری که در فیس لیفت پاترول جلب توجه می کند، جلوپنجره بزرگ اختصاصی نیسان – موسوم به V-motion – و چراغ های LED بومرنگی شکل جدید آن است. این المان ها در ترکیب با زوایای تیز ورودی های هوای سپر، پاترول ۲۰۲۰ را خودرویی قرص و با ابهت نشان می دهند.

1d9d05f1-2020-nissan-patrol-unveiled-3

در نمای عقب دامنه تغییرات کمتر احساس می شود. در این بخش طراحان نیسان در قاب چراغ ها اندکی بازنگری نموده و از گرافیکی مشابه با چراغ های اصلی جلو استفاده کرده اند. یک نوار کرومی هم چراغ های عقب را به هم وصل می کند. برای اولین بار در بین محصولات نیسان، از چراغ راهنمای ترتیبی در پاترول ۲۰۲۰ بهره گرفته شده است. اجزای این چراغ ها به جای اینکه یکباره و همزمان روشن و خاموش شوند، به ترتیب و یک به یک روشن می شوند تا جلوه بهتری ایجاد کنند.

62e7c6e4-2020-nissan-patrol-unveiled-2

در داخل کابین بخش میانی داشبورد پاترول ۲۰۲۰ اکنون میزبان دو نمایشگر است. به دلیل پشتیبانی از اندروید اوتو و اپل کارپلی خریداران این شاسی بلند ژاپنی می توانند تلفن های همراه هوشمند خود را به سیستم اینفوتینمنت متصل کنند.

a6d68eea-2020-nissan-patrol-unveiled-6

نیسان ادعا می کند به منظور خنک سازی سریع تر کابین در روزهای بسیار گرم، سیستم تهویه مطبوع و نحوه توزیع جریان هوا با بهبودهایی همراه بوده است. در کنار اینها پاترول ۲۰۲۰ به آخرین تجهیزات و آپشن های ایمنی نیسان مجهز شده که از جمله آنها می توان به ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابر پیاده، سیستم هوشمند اخطار برخورد از جلو و مجموعه تکنولوژی های حمل و نقل هوشمند نیسان (Nissan Intelligent Mobility) اشاره نمود.

171a704d-2020-nissan-patrol-unveiled-1

فیس لیفت نیسان پاترول با دو موتور راهی خیابان ها خواهد شد. نیروبخش مدل پایه این خودرو موتور ۴ لیتری V6 است که می تواند ۲۷۵ اسب بخار قدرت و ۳۹۴ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

مثل سابق موتور ۵٫۶ لیتری V8 نیز برای پاترول ۲۰۲۰ قابل انتخاب خواهد بود. این موتور نیز توانایی تولید ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۹۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. پاترول V8 به سیستم کنترل حرکات بدنه هیدرولیکی مجهز است. برای این شاسی بلند دو دیفرانسیل چند حالت رانندگی جهت حرکت در انواع مسیرهای هموار و ناهموار تعریف شده است.

با توجه به محبوبیت بالای پاترول در خاورمیانه، نیسان قصد دارد بزودی فروش نسخه فیس لیفت آن را در کشورهای این منطقه آغاز کند. درباره قیمت این نسخه از پاترول فعلا اطلاعاتی منتشر نشده است.

معاون ارشد شاخه آفریقا، خاورمیانه و هند نیسان درباره پاترول ۲۰۲۰ گفته:

پاترول یکی از با سابقه ترین و ارزشمندترین محصولات ما بوده و میراثی طولانی و پر افتخار دارد. نیسان پاترول جدید نمایانگر اوج تجمل و عملکرد بالا است و کماکان تجربه ای اصیل را برای مشتریان وفادار خود در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان به ارمغان خواهد آورد.

شایان ذکر است نیسان از نسخه ۲۰۲۰ آرمادا نیز برای بازار ایالات متحده پرده برداری کرده است. آرمادا که در واقع همزاد پاترول به شمار می رود، دچار تغییرات ظاهری کمتری شده و بیشتر از لحاظ تجهیزات و آپشن ها مورد بازنگری قرار گرفته است.

40e691a8-2020-nissan-armada-12

آینه دیجیتال و هوشمند عقب، سیستم کنترل فاصله هوشمند، ترمز اضطراری خودکار، سیستم اخطار خروج از بین خطوط، سیستم کنترل نقاط کور و سیستم مشاهده اطراف خودرو از جمله تجهیزات نیسان آرمادا ۲۰۲۰ هستند.

5434e83d-2020-nissan-armada-10

آرمادا ۲۰۲۰ از همان موتور ۵٫۶ لیتری V8 نیسان سود می برد که البته خروجی آن در این خودرو برابر با ۳۹۰ اسب بخار قدرت و ۵۳۳ نیوتن متر گشتاور اعلام شده است.

شاسی بلند هشت نفره نیسان در چهار تریم SV، SL، Platinum و Platinum Reverse به فروش خواهد رسید. برای نسخه تک دیفرانسیل از تریم پایه SV قیمتی برابر با ۴۷,۱۰۰ دلار تعیین شده که در مقایسه با مدل امسال ۳۱۰ دلار افزایش پیدا کرده است.

32ca7fbd-2020-nissan-armada-1

نسخه دو دیفرانسیل از تریم Platinum Reserve که مجهزترین مدل به شمار می رود، ۶۸,۰۳۰ دلار قیمت دارد که آن هم ۲,۳۴۰ دلار افزایش یافته است. در جدول زیر می توانید لیست قیمت آرمادا ۲۰۲۰ را مشاهده فرمایید.

0618c495-2020-nissan-armada-pricing-768x457

پاترول

نسل های گذشته نیسان پاترول

  • تاریخ انتشار : 25 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :