هم‌نوایی دلار و بورس در روز ارزانی طلا / ۴ پیش‌بینی میان‌مدت از آینده بازارها / توقف تولید ۲ خودرو دیگر - شرکت لیزینگ ایران خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۷ با ۰٫۹ درصد افزایش، ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام شده است.

اما در روز افزایش قیمت دلار، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز شنبه ششم مهر ماه تا ساعت ۱۷ با هزار و ۶۰۰ تومان کاهش به ۴۰۶ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه امامی هم در بازار آزاد امروز شنبه شش مهر ماه تا ساعت ۱۷ با ۱۸ هزار تومان کاهش به چهار میلیون و پنج هزار تومان رسید.

اما در این شرایط بازار سهام چه وضعیتی داشت؟

بورس اوراق بهادار در اولین روز از دومین هفته مهرماه مجددا رکورد قبلی خود را شکست و وارد کانال ۳۲۰ هزار واحدی شد. شاخص کل بازار با رشدی ۱٫۷۹ درصدی، توانست که بیش از ۵۶۰۰ واحد رشد کند.

بورس امروز هم روندی صعودی را پشت سر گذاشت.

در همین حال امروز انتشار جزئیات دستورالعمل وزرات کشور برای تاکسی‌های اینترنتی، اعلام عرضه اولیه جدید در بورس با عنوان عرضه اولیه کویر، توقف تولید ال ۹۰ و دانگ فنگ و انتشار جزئیات سومین جلسه محاکمه شبنم نعمت زاده از مهمترین اخبار امروز بودند.

همچنین امروز چهار پیش‌بینی منتشر شده است.

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو که در ۲۷ سپتامبر انجام شده، نیمی از تحلیلگران وال‌استریت هیچ نظری در مورد آینده کوتاه‌مدت فلز زرد نداشته‌اند. در همین حال بیشتر سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت همچنان به روند صعودی طلا خوش‌بین هستند.

از سوی دیگر، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا پایان این هفته نیز حدود ۴۰۸ تا ۴۱۰ هزار تومان نوسان داشته باشد. با وضعیت فعلی می‌توان این نوید را به مردم داد که ثبات قیمت طلا تا ماه‌های آینده تداوم داشته باشد.

برای بازار سرمایه هم، نظرسنجی این هفته تجارت‌نیوز از کارشناسان و معامله‌گران بازار سرمایه، نشان می‎دهد که تمامی کارشناسان بازار، دومین هفته پاییز را مثبت و متعادل پیش‌بینی کرده‌اند. همچنین این تحلیلگران، صنایع خودرو و بانک را در زمره پیشتازان این هفته عنوان می‌کنند.

در پیش‌بینی تجارت‌نیوز از وضعیت بازارها در هفته پیش‌رو نیز عنوان شده است: با توجه به سیگنال‌های سیاسی و اقتصادی مورد اشاره به نظر می‌رسد هرچند بازارهای ارز، طلا و سهام زیر سایه اخبار سیاسی قرار دارند اما در صورت بروز اخباری که نااطمینانی را بیشتر کند، با توجه به ادعاهای بانک مرکزی دامنه اثرگذاری این اخبار در بازار ارز از دیگر بازارها کمتر است. اما در سوی دیگر اگر روند فعلی ادامه یابد همچنان بورس به رشد خود ادامه خواهد داد و عامل خاصی برای تقویت تقاضا در بازارهای طلا و ارز به چشم نمی‌خورد که بتواند روند آنها را معکوس کند.

مطالعه بیشتر: نرخ ارز کنترل نشود اقتصاد کشور نامتعادل می‌شود

  • تاریخ انتشار : 28 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :