کوئنیگزگ رگرا رکورد عملکرد ۰-۴۰۰-۰ را شکست [تماشا کنید] - شرکت لیزینگ ایران خودرو

حدود دو سال قبل بود که خوان پابلو مونتویا راننده سابق فرمول یک و نسکار با نشستن پشت فرمان یک دستگاه بوگاتی شیرون، موفق شد رکورد ۴۱٫۹۶ ثانیه را برای دستیابی به سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت و توقف مجدد (۰-۴۰۰-۰) ثبت کند.

این رکورد برای مدتی طولانی پابرجا نماند، چرا که تنها چند هفته بعد شرکت کوئنیگزگ توانست با ابر خودروی اگرا RS رکورد ۳۶٫۴۴ ثانیه را از خود بر جای بگذارد. نکته جالب توجه اینکه یک ماه پس از این رکوردشکنی، کوئنیگزگ بار دیگر با بهبود بخشیدن رکورد خود در نوادا و ثبت زمان ۳۳٫۲۹ ثانیه نمک بیشتری بر زخم بوگاتی پاشید!

خودروساز سوئدی که ظاهرا علاقه زیادی به ارتقای رکورد ۰-۴۰۰-۰ دارد، بار دیگر دست به کار شده و این بار با ابر اتومبیل رگرا در باند فرودگاه Råda رکوردشکنی کرده است. طبق اخبار رسیده، سونی پرسون (Sonny Persson) راننده تست کوئنیگزگ موفق شده با این خودروی فوق سریع زمان ۳۱٫۴۹ ثانیه را برای مانور ۰-۴۰۰-۰ ثبت کند. این زمان حدود دو ثانیه بهتر از رکورد قبلی است.

koenigsegg-regera-record-0-400-0 (4)

آنطور که کوئنیگزگ اعلام کرده، رگرا توانسته در عرض تنها ۲۲٫۸۷ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. توقف کامل این ابر خودروی هیبریدی با سرعت ۴۰۰ کیلومتر هم فقط و فقط ۸٫۶۲ ثانیه طول کشیده است.

به نظر می رسد به غیر از این رکوردشکنی در آینده خبرهای بیشتری از کوئنیگزگ خواهیم شنید، زیرا کریستین ون کوئنیگزگ بنیانگذار و مدیرعامل این کمپانی گفته رگرا چند رکورد دیگر را جابجا کرده است.

koenigsegg-regera-record-0-400-0 (6)

آقای ون کوئنیگزگ افزوده اگر چه سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت رقم واقعا زیادی است، اما رگرا پیشتر به ارقام بالاتری دست یافته است. با توجه به این بخش از صحبت های مدیرعامل کوئنیگزگ شاید بتوان اینگونه برداشت کرد که آقای پرسون تلاش نموده حداکثر سرعت رگرا را ارزیابی کند.

koenigsegg-regera-record-0-400-0 (7)

در صورت صحت این موضوع و علاقه کوئنیگزگ به شکستن رکورد سرعت، باید گفت این کمپانی چالش های بزرگی پیش رو داشته و دستیابی به رقمی فراتر از ۴۹۰٫۴۸ کیلومتر در ساعت بسیار دشوار خواهد بود. احتمالا می دانید که این رکورد چندی پیش توسط بوگاتی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس ثبت شد.

koenigsegg-regera-record-0-400-0 (5)

همانگونه که قبلا به اطلاعتان رساندیم، بوگاتی در نظر دارد ۳۰ دستگاه از شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس تولید کند. برخلاف پروتوتایپ رکوردشکن، حداکثر سرعت این مدل ها در ۴۴۰ کیلومتر در ساعت محدود خواهد بود. خریداران این نسخه از شیرون اجازه دارند با مراجعه به پیست اهرا-لسین فولکس واگن، حداکثر سرعت ابر خودروی خود را به چالش بکشند.

بوگاتی

با وجود رکوردشکنی رگرا بعید است که این ابر اتومبیل توان رقابت با بوگاتی شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس را داشته باشد؛ برای این کار به احتمال زیاد سوئدی ها دست به دامان نسخه ای ویژه از جسکو (Jesko) که توانایی حرکت با سرعتی بیش از ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر) در ساعت را دارد، خواهند شد.

بد نیست اشاره کنیم کوئنیگزگ رگرا از پیشرانه ای هیبریدی با ۱۷۹۷ اسب بخار قدرت و ۲۰۰۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. قلب اصلی این پیشرانه یک موتور بنزینی ۵ لیتری V8 توئین توربو است که می تواند به تنهایی ۱۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۲۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. با تکیه بر این پیشرانه توانمند رگرا شتاب صفر تا صد را در عرض ۲٫۸ ثانیه محقق نموده و قادر است به نهایت سرعت ۴۱۰ کیلومتر در ساعت که به صورت الکترونیکی محدود شده، دست یابد.

koenigsegg-regera-record-0-400-0 (8)

در پایان دعوت می کنیم کلیپ مربوط به رکوردشکنی کوئنیگزگ اگرا را تماشا فرمایید.

  • تاریخ انتشار : 28 September 2019
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :